Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha a guppim szül akkor tehetem...

Ha a guppim szül akkor tehetem egy 30 literes dézsába a kicsiket?

Figyelt kérdés

és meddig kell ott tartanom és mivel etessem?

és még azt hogy nincs semmim se légpumpa se szűrő szóval ha minden nap cserélek mondjuk 10 liter vizet akkor az jó lehet?


2011. dec. 2. 20:06
 1/10 zsoka79 ***** válasza:
74%
Milyen Dézsára gondolsz? Legalább akkora kell legyen hogy ne férjen bele a nagyobb halak szájába, az-az kb 1-2cm legyenek, körülbelül 1-1.5 hónap. Nekem most a garnélásban van ami 20L-es akvárium. Van benne levegőztető. Ha nagyon nincs rá keret nem szükséges a levegőztető, csak akkor naponta kell cserélni a vizet. Meg a fényre kell figyelni hogy felülről érje a kis halakat mert ha nem akkor oldalasan fognak úszni, és naponta legalább 2-3 alkalommal kell etetni. Jah víz csere! Mindenképpen állott vízzel.
2011. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de arra is gondoltam hogy veszek egy 30 literes akvit meg egy belső szűrőt de az első szülésre nem biztos hogy meglesz

de akkor az is kérdés lenne hogy milyen belső szűrőt vegyek ami nem szívja be a kicsiket és nem drága?

2011. dec. 2. 21:02
 3/10 anonim ***** válasza:
A dézsa is jó, ha műanyagra gondolsz. Igazából az üvegnek csak esztétikai szerepe van. Viszont egy szivacsszűrőt mindenképpen vegyél. Ez megvan olyan 2-3000 Ft-ból. Minden nap 10 liter vizet lecserélni csak ártana. 3 naponta lehet annyit, legrosszabb esetben. De ha már szaporítasz, egy ilyen kis szűrőre legalább szánd rá a pénzed.
2011. dec. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 zsoka79 ***** válasza:
Nekem egy Aquael Fan mikro szűri a vizet 250l/h-ás.szerintem ekkora elég. Szerencsére lehet állítani és van benne szivacs tehát nem szívja fel a halakat.
2011. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fűtés is kell meg szűrés is. Nekem Aleas IPF 228 as szűrőm van, egy műanyag lapkával lehet állítani az áramlást. és 220 litert forgat. Szivacs nem szív be semmit. És baromi csendes.
2011. dec. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem akartam szaporítani de kaptam guppikat és azok gondolom szaporodni fognak ezért érdekel a téma előre de akkor veszek egy szivacsszűrőt

egy 30 literes műanyag dézsáról lenne szó

de csak az első 2-3 szülésnél akarom őket elkülöníteni mert kevés halam van e ha lesz olyan 20 akkor már nem teszem külön, hanem csak ami megmarad a nagy akviban.

2011. dec. 3. 08:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha már beruházol szűrőre, meg fűtőre, akkor már nem olyan drága ( szám szerint 2000 péz )egy 25 literes aqva terrárium. Ami akár az íróasztalod dísze is lehet. És később is jó lehet mondjuk tarisznyarákot tartani benne.
2011. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy olvastad-e az összes válasz utolsó válaszoló de írtam hogy VESZEK AKVÁRIUMOT SZŰRŐVEL MEG FŰTŐVEL
2011. dec. 3. 12:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Én eztolvastam utoljára bocsi akkor ha elértettem. : A kérdező kommentje:


nem akartam szaporítani de kaptam guppikat és azok gondolom szaporodni fognak ezért érdekel a téma előre de akkor veszek egy szivacsszűrőt

egy 30 literes műanyag dézsáról lenne szó

2011. dec. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
no problem csak előtte írtam hogy venni akarok akvit az ivadékoknak
2011. dec. 3. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!