Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halt meg a plattim?

Miért halt meg a plattim?

Figyelt kérdés

Augusztus eleje óta van egy 60 literes akváriumom. Vettem bele 6 dániót, 2 plattit és egy ancit. Karanténoztam is őket. Eddig nem volt semmi baj de ma a lány pattim váratlanul kimúlt. :( Nem tűnt betegnek egyáltalán evett, úszkált csak mintha egy kicsit a háta meggörnyedt volna.... Ez kb. 3 - 4 hete kezdett vele történni de nem foglalkoztam vele mert mint említettem ugyan olyan élénk volt mint azelőtt. Még ma reggel élt az biztos abban nem vagyok biztos, hogy evett is mert siettem otthonról. De amikor ma délután benéztem az akváriumba csak annyit vettem észre hogy az ancim vidáman eszegeti a tetemét...

3 - 4 hetenként végeztem részleges vízcserét, nem etettem túl az szerintem biztos. 22 fokos a volt a víz és

Aqua-el Fan mini plus levegőztetőm van belső szűrővel. Ezekkel etettem: fagyasztott tubi, szárított tubi és vízibolha, salátalevél néha adtam nekik egy kis sajtot és főtt tojásfehérjét is. Vannak növényeim is fodros levelű vizilándzsák. Eddig a többi halnak semmi baja szerencsére, de aggódom. köszi előre is a válaszokat!


2011. dec. 2. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:

valószínű, hogy a 3-4 hetente vízcsere nem elég. Gyakrabban szokás, legalább hetente egyszer. Főleg ilyen kis akváriumban. Egy nagyobb 400-500 literesben elég lenne 3-4 hetente, de a tiédben nem.


Teszteld le a vized nitrát szintjét, valószínű, hogy az halmozódott fel a túl kevés vízcsere miatt, és habár az nem annyira mérgező mint az ammónia, hosszú távon halált is okozhat.


Szóval állj rá a heti vízcserére, 20% elég, az csak 12 liter a te esetedben, plusz végezz talajporszívózást is: takarítsd el a halkakit és a maradék kajákat, elhalt növény részeket.


Hidd el, hetente nem több mint fél óra, és nagyon sok gond megelőzhető vele!

2011. dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenképpen be fogom tartani :) Már holnap csinálok egy kis vízcserét ;-)
2011. dec. 2. 20:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem, hogy túlzásba ne vidd. Ha túl sok vizet cserélsz az is ugyanúgy árthat.


Sok sikert :)

2011. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oks :) Köszi ;-)
2011. dec. 2. 21:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Valóban, az egyik a vízcserék sűrítése. A másik, hogy szárítottal ne etess! Nem egészséges. Legyen többféle fagyasztott, esetleg jó minőségű lemezes mellé, de szárított semmiképp. Sajtot és tojást szintén ne adj. A sajt felesleges számukra, a tojás pedig túl fehérjedús, szennyezi a vizet, felnőtt halaknak semmi szükségük rá. Zöldségből viszont mehet spenót, borsó, cukkini is, puhára forrázva.
2011. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Alapvetően fagyasztottal szoktam etetni. Egy akvarista könyvben olvastam hogy lehet nekik sajtot meg tojásfehérjét is adni kiegészítésként. Akkor mostantól nem fogok adni nekik. Zöldségből akkor adok még nekik ilyeneket is és a szárazot is hanyagolni fogom ;-)mégegyszer köszi :)
2011. dec. 2. 21:17
 7/10 anonim ***** válasza:

szia

még csak annyit, hogy egy napig pihentetett vizet cserélj :)

2011. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy fontos dolog, ez lehet eddig elkerülte mások figyelmét.

Egy 60-as akviba aquael-ből minimum a fan 1 kell, de a fan 2 se túlzás!!! Sőt, amilyen szűrőfelülete van, inkább a fan 2, még ha a vízforgatást nem is használod maximumon.

(a gyári ajánlást elolvasni sem érdemes)

Igaz ugyan, hogy nincs túl sok halad, de a viszonylag ritka vízcserékkel ez már lehet halálos kombináció.

Ami a minimum lenne, fan 1, és 2 hetente részleges vízcsere. Az ideális fan 2 , 1-2 hetente vízcsere.

2011. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is :) Nekem azt mondta az eladó hogy ez a levegőztető pont jó lesz a hatvan literes akváriumomba :( Úgy látszik most ebből is újat kell vennem.
2011. dec. 3. 21:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Jah én mindig pihentettel szoktam cserélni úgy hogy ezzel nem lesz gond ;-)
2011. dec. 3. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!