Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kell (ene) hetente 1x...

Miért kell (ene) hetente 1x lecserélni a víz 1/3-át az akváriumban?

Figyelt kérdés

Én nem cseréltem már egy hónapja és semmi gond nincs vele.

Viszont anno amikor csináltam, mindig elpusztult 1-2 hal a friss víztől, pedig tettem bele vízkezelő szert is. (pl.vitorlás, szifó, platti pusztult el)


2011. dec. 2. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
ne cseréld a vizet hetente csak olyan 2 havonta vagy havonta attól függ mekkora!!! meg gondolom kiszeded a halakat is , tehát nem jó a halaknak hogy szedegeted őket meg stresszelnek ha ilyen sűrűn cseréled a vizüket! :)
2011. dec. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valahogy próbáld mérni azt hogy mit csinálsz. Ha csapvízre cseréled az nem jó. Ha pedig menet közben Kemény lett a vized, és utána hirtelen el lágyítod a friss vízzel az sem tesz jót a halaknak. Szóval mérd le a keménységet az ammóniát és a nitrátot. Az sem jó ha fúratott kútból töltöd szóval ez mind mind apróság. Vízkezelőt miért raktál bele? mit kezeltél? Tudd hogy mit miért! Ha kemény a vized akkor azt kezeld, ha lágy akkor azt. Ha vasas akkor azt. Mérd le a vized, hogy miért nem stimmel a halaidnak. ennyi.
2011. dec. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:
Ha a vízcserét rendesen csinálod, akkor egyedül így tudod fenntartani a stabil és jó vízminőséget. Nem kell a halakat abajgatni, csak lemerni a vizet, majd feltölteni ugyanolyan hőmérsékletű vízzel. Ha a vízcserét ritkán csinálod, akkor a keménység és a pH megváltozik a csapvízhez képest, ami sokkot okozhat a halaknál a vízcserekor. Előbb-utóbb viszont kell cserélni, és minél később történik meg, annál nagyobb a sokk veszélye. Ezen kívül két vízcsere között folyamatosan halmozódik a nitrát, ami mérgező a halakra. Tehát ha hetente cserélsz vizet, akkor se a keménység és a pH nem változik a csapvízhez képest, se a nitrát nem gyűlik fel. A friss csapvíztől a vízkezelő ellenére is kaphatnak embóliát a halak, legalább pár percet hagyni kell állni a vödörben, mielőtt beöntöd.
2011. dec. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi se cseréljük minden akváriumban hetente, de ha tehetem akkor nem hanyagolom el őket, mert gondolom nem szeretnek a saját szarukban fürőzni. Én nem szoktam vízkezelőszert beletenni, hanem állni hagyom a vizet 1-2 napra. Ettől nem doglenek meg. És a vízcserét se úgy csinálom, hogy felkeverem vele a kavicsot, csak szép óvatosan. Mondhatni nem is veszik észre, hogy vízcsere volt, nem stresszelődnek.
2011. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem nagy, csak 60 l-es. Lehet hogy ott szúrtam el hogy friss csapvizet öntöttem az akváriumba, és utána raktam bele a vízelőkészítőt.

Egyébként a halakat az utóbbi időben nem veszem ki. Egyszerűbb és biztonságosabb ez az 1/3-os csere.

Gondolom ha beleöntöm a friss lavor vízbe a vízelőkészítőt, akkor azonnal beleönthetem az akváriumba, vagy nem?

2011. dec. 2. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Összekevered, vársz 10 percet és utána.

Barátom nővére úgy csinálja.

2011. dec. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Általában ha a vödörben elkevered a vízelőkészítőt, akkor utána már nincs gond. De azért nagyon ritkán előfordul embólia, pontosabban vannak olyan helyek, ahol a csapvízben sok az oldott gáz, ami a csőből kikerülve buborékokat képez, ami megölheti a halat. De ez tényleg kivételes eset. Aztán ha a vödröt/lavórt másra is használja a családod, akkor lehet benne vegyszermaradvány, ami szintén megölheti a halakat. De általánosságban a részleges vízcsere egy biztonságos dolog, és ha utána pusztulás van, az valami egyéb hibára utal az akváriumban. Például ha az akváriumban sok az ammónium, akkor a csapvíz esetleg kicsit lúgosabb közege azt nagyon mérgező ammóniává alakítja(ebben az esetben a szűrés gyenge). Vagy ha a talaj betömörödött, akkor a vízcsere bolygató hatására ammónia vagy szintén mérgező kénhidrogén szabadulhat fel belőle.
2011. dec. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

oké majd ezután odafigyelek ezekre a dolgokra.

köszi a válaszokat.

2011. dec. 2. 23:56
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem gondolod, ott lehetett a probléma, h 60 lben tartottál vitorlást ? -.-
2011. dec. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!