Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel tisztítsam ki az új...

Mivel tisztítsam ki az új akváriumot beüzemelés elött?

Figyelt kérdés
Bármilyen mosó/mosógatószert használhatok hogy egy új akvárium falát belül lemossam mielött beüzemelem vagy van valami akvárium mosó vegyszer?
2011. dec. 3. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
teljesen új frissen a boltból? mert akkor elég csak vízzel kiöblíteni. Ha korábban már volt használva, akkor egy sima mosogató szivaccsal (ami előtte nem volt használva) mosd ki semmi vegyszer, vagy mosogatószer. Ha esetleg nagyon koszos, vízköves, algás, akkor ecettel tudod ezeket eltávolítani. Utána azt is öblítsd ki bő vízzel mielőtt bármit beleraksz.
2011. dec. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyszer ne. Főleg ne azt a cseppmentes száradást segítő Clin ablaktisztítót. Ugyanis nyomat hagy az üvegen akkor is ha 4szer ötször átmosod vízzel. Csak ecetet vagy valami gyenge savat használj tisztításra.
2011. dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én citromlével szoktam leszedni a vízkövet.Kifacsarok egy fél citromot belemártogatom a vattát és tökéletesen leszedi ,de a háztartási ecetsav is megfelelő.Ha vadonatúj az akvárium elég sima vízzel egyszer-kétszer átöblíteni.
2011. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem használt,vadiúj a boltból :) .

Csak most ragasztom bele a 3D-s hátteret és gondoltam valamivel csak ki kellene mosni,gondolom a szállítás közben sok ember kezén megy át,nem?

Ez a mosogatószer ez bántaná a halakat?

Amúgy nem piszkos különösen az akvárium..

2011. dec. 3. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Mosd ki ecettel ha nagyon akarod, de semmilyen mosogatószert ne rakjál bele.
2011. dec. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
annyira nem ragaszkodom hozzá :) De akkor nem is "kötelező" ugye? Elég ha kiöblítem h ne legyen poros és kész is?
2011. dec. 3. 19:43
 7/7 anonim ***** válasza:
elég ha csak kiöblíted sima vízzel..:D
2011. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!