Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom lágyítani és...

Hogy tudom lágyítani és savasítani a vizet? (vörös neonhal)

Figyelt kérdés

szeretném ha olyan jól éreznék nálam magukat a neonhalak hogy utódaik legyenek.

szeretném neonhalnak lágyítani és savasítani a vizet.

hogy érhetem ezt el? és savasítani?

házi eszközökkel,vagy olyat amit a "sarki boltban" is lehet venni és nem csillagos az ára. :)

2 guppival élnek,és 5db vörös neonhalam van

hogyan lehet EGY LITERENKÉNT lágyítani/savasítani a vizet?

lehet ez hülyeség de többféle akim van eltérő literekkel ás így könnyebb lenne


bocsi a helyesírásért!


2011. dec. 3. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, tartani, lágyvízben, sokkal több problémát vet fel, mint hogy megérné!

Ha ikráztatni akarod őket, sokkal jobban megéri megcsinálni nekik ideiglenesen egy kis lágyvizes ívató akváriumot, a párzás idejére.

Ekkora mennyiségben pedig az ioncserélt víz használata a legegyszerűbb módszer. Pl. 2/3 ioncserélt, 1/3 csapvíz.

A cserevizeket pedig gondosan ugyanilyenre kell keverni.

Savasítani nem biztos hogy kell, a co2 ugyanis ugyanannyi marad, ezért a kémhatás automatikusan savasabb irányba tolódik. Ha mégis kell, azt híg sósav oldat hozzáadásával lehet megcsinálni.

Természetesen még a halak betelepítése előtt, kis adagokban hozzáadva, és minden adag után kell várni 3 napot, hogy stabilizálódjon a ph. Utánna jöhetnek a halak. A cserevizeket értelem szerűen jó előre el kell kezdeni megcsinálni.


Ha tartani szeretnéd őket lágyvízben, úgy szintén ioncserélt vízzel lehet lágyítani, de ez nem tökéletes, desztilláltal jobb, csak az nagyságrendekkel drágább. Ha sok lágyvíz kell, érdemes beruházni egy RO víztisztítóra. Ez elég drága, és nem szabad, hogy kiszáradjon a membránja, valamint sok vízet elpocsékolsz vele. Csapvizet itt is keverni kell hozzá, különben nagyon instabil a ph-ja.

Vagy kevert ágyas műgyantával lehet még lágyítani, ez regenerálható, és elég hatékony. Itt is fontos az állandó kis keménység a ph stabilitás miatt.

Ilyen műgyantát (kis saváló tartályban) ipari kávégépekhez árulnak, (vagy mosogatógépekhez) ilyen irányban érdemes keresgélni.


Mindenesetre akár ioncserélt, akár gyanta (neked szerintem ezek a legjobbak) ezek 0 nk-s vizek, mindig ugyanolyan arányban kell keverni őket csapvízzel, és rendszeresen mérni az értékeket. A ph-t (savasítást) pedig szerintem csak végső esetben módosítsd, ha már rutinod van lágyításban.

2011. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Merre laksz?


Nálunk pl. kapható RO víz a boltban kannában is, az a legjobb és legolcsóbb megoldás vízlágyításra.

2011. dec. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
győr környékén
2011. dec. 4. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!