Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire lehetséges, hogy...

Mennyire lehetséges, hogy eltűnik egy hal az akváriumból?

Figyelt kérdés
Eddig kétszer találkoztam ezzel az esettel, régebben egy guppi most pedig egy molly tűnt el. Sem az akváriumban, sem a szűrőben, sem az akvárium 1 méteres körzetében nincs. Hallottam róla, hogy a többi hal elcsipegetheti a tetemet, de létezik, hogy 1 éjszaka alatt? Ételmes válaszokat szeretnék, ha megoldható. Köszönöm előre is!
2011. dec. 3. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak halaim és így egyik napról a másikra eltűnt egy-egy darab,aztán mikor átrendeztük egy nagyobb akváriumba akkor találtam meg az egyiknek a darabjait.
2011. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is jártam így,pár évvel később meg találtam néhány mumifikálódott halat az íróasztal meg a fal között "-.-
2011. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ajjaj, mindkét történet elég csúnyán hangzik :) Boldogabb lennék, ha nem találnék rá egyikre sem darabokban vagy mumifikálódott állapotban. Viszont, akkor úgy néz ki, hogy van rá esély.. A guppiról tudom, hogy szenvedett, mert beszorult a kövek közé és megsérült, másnap reggelre már nem találtam. A mollyról semmit nem tudok, egyik nap este még boldogan és egészségesen úszkált, másnap reggelre már nem volt az akváriumban. Egyébként nem szoktak ugrálni, egyik halat sem láttam még ugrani és fedél is van az akváriumon. Azért még körülnézek. És persze várok még lehetőségeket! Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 3. 18:02
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Persze, könnyen eltűnnek. A részletekbe ne menjünk bele, nem valószínű, hogy újra találkozol velük.
2011. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Persze, érthető. A lényeg, hogy eléggé a szívemhez tudnak nőni, nehezen viselném, ha darabokban vagy aszalódva találnék rájuk. Igyekszem nagyon odafigyelni a halaimra, sokat foglalkozom velük. Minimális hullás volt eddig, talán csak természetes, de az is nagyon rossz volt.
2011. dec. 3. 18:14
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez vele jár, majd megszokod. Szomorú mindig, de a halazás már csak ilyen. Biztosíts nekik kellemes, megfelelő környezetet, és ha esetleg el is pusztul egy, örülj neki, hogy sokkal jobban élt, mint rengeteg nehezebb sorsú társa.
2011. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igyekszem mindent megtenni, hogy a legjobb legyen nekik. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 3. 18:26
 8/14 akva apor ***** válasza:
Figyelj meg mindent az ancik vagy csigak(ha vannak)esig a hullakrol a peneszt es mas gombat ha latod hogy sokan vannak egy hejt akkor vagy noveny vagy hal maradvany van ,a molly lehet hogy szul azert bujt el(vagy beteg)figyejj eteteskor vegezz'nevsorolvasast'ha egy halad 1 nap nem jon elo ne aggogy tan 'bujocskazik' vagy beszorult ha eszreveszed segitsd ki!
2011. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A halakat még értem, de nálunk a csukott (tetős) akváriumból elteleportált 2db nagy almacsiga és máig se tudom hogy csinálták. Gondoltam talán a kis etetőnyíláson másztak ki, ezért körbenéztem a szobába, a földön nem voltak. Aztán gondoltam hogy elásták magukat a talajba. Kiszedtem a kavicsot, átmostam és a házak nem voltak benne. Pedig ha megdöglenek a házuk megmarad. De ezeknek nem.
2011. dec. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nincsenek ancijaim és a csigák is egy másik akváriumban vannak. Két törpe szívóharcsám van itt, de ők nem nagyon telepednek egy helyre, csak takarítanak 0-24 óráig. Egyébként már tényleg mindent átnéztem, nincs az akváriumban olyan hely, ahol még lehetősége lenne bújkálni és nem találtam az akváriumon kívül, még a bútor mögött sem. Kis guppimról sem tudok semmit, bár ugye írtam, hogy megsérült és csak szenvedés volt neki, de ő sincs sehol. Köszönöm a segítséget!
2011. dec. 4. 06:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!