Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan magyarázzam meg neki?

Hogyan magyarázzam meg neki?

Figyelt kérdés

-10 literes akvárium,

-egy ilyen szűrő: [link]

-2cm vastagon 4-10mm-es kavics

-1 db ilyan növény (nagyon pici elsárgult) [link]

-3 zebradánió,5 neonhal(kék),1 molly,1 párduccsík,1 almacsiga

világítás nincs.. a halak vmi száraztápot kapnak...:(

monndtam neki... h ez nagyon nem jó és h csak kínozza őket...és megmutattam neki a díszhal.info-t h lássa h ezeknek a halaknak mik az igényeik... dev ez nem érdekli őt... aztán ma átmentem hozzájuk és láttam h az akvárium egy polcban van és h olyan sötét volt h nem is láttam a halakat.. az akvárium csak félig volt tele... volt benne 2 döglött neon... :(((

aztán szólat az anjának h vmit kéne csinálni.. erre az anyja azonnal felpattant és szólt neki h takarítsa ki.. ez így történt: kihalászta a halakat.. kiszedte a növényt, a szűrőt.. belerakta a halakat és a növényt egy hideg cspvízes tálba... majd a szűrőszivacsát kitisztította...

a kavicsikat kiszedte és ecetet öntött rá.. majd 4xátöblyítette.. az akváriumot beáztatta ecetes vízbe..várt 10 percet... majd mindent visszapakolt...kívéve a halakat... mert még rakott a vízbe vízelőkészítőszert .. utána ebédeltünk.. aztán belepakolta a halakat és adott nekik kaját.... ennyi...

mikor ezt csinálta. mondtam neki h hetente kéne a viznek a harmadát lecserélni.. meghogy 30l-alatt nem szabat halat tartani... de ő nem akarta elhinni...(ő az osztálytársam)

nekem az akváriumom 40 literes van benne 4 szivárványos guppi(1 hím 3 nőstény),4 törpeszívőharcsa.. és kb 1 liter jávai moha meg vasfák...stbstb.. a szűrőm eheim 2012-es belsőszűrő...

szerintetek hogyan lehetne megoldanni h ne kínozza őket...(ez télleg nem kamu ... léccci segítsetek!!!)


2011. dec. 4. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha az ilyen a fejébe vesz valamit, akkor az úgy is lesz. Láthatóan nem érdekli, ha kidöglenek. Sajnos ezek már kipusztulnak, aztán remélhetőleg hamar megunja és felhagy a haltartással. Esetleg megkérheted, hogy adja el őket neked, hiszen látja, hogy úgyis megdöglenek. Te pedig elajándékozhatod őket valahova.
2011. dec. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Megmonndtam neki h én tudok egy halas oldalt (AKVARISTA.HU) ahol ingyen eladhatzja őket.. a szűrőt meg az akváriumot meg odaadja nekem.. és én monnjuk fizetek neki 2000-ft ot.. erre ő monntda h szereti a halait... és hogy nem tud mit tenni ... a halak nem hosszú életűek csak 2-3 hónapt élnek

ja ezt elfelejtettem van benne még 1 almacsiga..

(ez onnan jutott eszembe.. mert azt is mondtam h az almacsigárt tartsa meg.. és csak a halakat adja el...)

2011. dec. 4. 18:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha mutattad neki diszhal.info-n a várható élethosszt, például neonhal esetén:

[link]

8 év, és ezt nem fogja fel, akkor azt tanácsolom, hogy inkább ne barátkozz ilyen értelmi szintű emberekkel.

A másik, hogy a szüleivel beszélj inkább, nekik mutasd meg, hogy mi nincs rendben, és hogy ezt nem lehet így csinálni.

2011. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az annyának is elmonndtam...és ő azt monndta h neki az állatkereskedésben azt monndták h egy ilyen méretű akváriumba 15 halat lehet rakni..neonokból meg olyan 30-at... mert azok csak feleannyival érnek fel mer picik... :SS
2011. dec. 4. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:
:) A boltban minden eladó.
2011. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

hívd ki rájuk az állatvédőket...


vagy amikor legközelebb takarítja az akváriumot lopd el a halakat, mond azt hogy megdöglöttek és vidd haza őket magadhoz :D


vagy kezd el lejáratni a suliban.. mond meg hogy szart sem tud az akvarizmusról, meg hogy ällatkínzó

2011. dec. 5. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
még jó hogy nincs ez az ember a közelemben mert tudok egy trükköt amivel lángos lenne a képéből de ha a fejébe vette akkor úgyse tudod lebeszélni róla esetleg próbálj neki nagyobb akváriumokat mutatni hogy az milyen szép és hátha venne egy 54 literest mert abbahagyni úgyse fogja
2011. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!