Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A csigaevő csiga megeszi a...

A csigaevő csiga megeszi a hólyagcsigát?

Figyelt kérdés
Ezek a hólyag csigák nagyon szaporák,szeretném megfékezni az inváziót.Félek hogy túlterhelnék az aksit. Ezért kérdezem, hogy mi a tapasztalat,meg eszi a kis "hólyagokat" :) ? vagy van más megoldás?
2011. dec. 5. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Megeszegeti, de nem fogja az összeset, csak folyamatosan írtja, mikor éhes.


Ha kevesebb kaját adsz a halaknak, a csigák nem fognak olyan ütemben szaporodni. Vagy ha adagolsz a vízbe Easy carbo-t, az is csökkenti a csigaállományt.


Kiszedni sem bonyolult, párat leszedsz az üvegről és lehúzod a WC-n. Vagy beraksz egy salátalevelet, arra elvileg rámennek, és csak kiemeled.

2011. dec. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A csigaevő csiga is jó, meg a forrázott salátalevél. A csigaevőnek beletelik pár hónap, mire végez, a salátázás gyorsabb.A kettőt kombinálhatod is, úgy biztosabb.
2011. dec. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én a kettőt együtt használtam... amiket tudtam kiszedegettem, a többit meg a csigaevő ette meg. De mialatt a csigaevő bent volt már nem volt annyi csiga, a növnyeknek sem ártottak és nem is terhelték túl az akváriumot.
2011. dec. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De nagyok kicsi.Azok is rámennek a salátára, az ilyen 1-2 mmétert alig elérő csigák is?
2011. dec. 6. 15:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Őszintén, még életbe nem próbáltam kiszedni salátával, csak itt olvastam hogy rámennek.


De hát fogj egy mosogató szivacsot, töröld le az üveget. Biztos így is fogsz vagy 20 kis csigát. Az nem elég? :)

2011. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:),de nem 20at akarok,hanem az összeset,és nem azért mert mohó vagyok, csak nem szeretném, hogy ezek az élőlények rontsák a vizemet :D:D
2011. dec. 6. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!