Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gondolom a vízminőséggel...

Kripton001 kérdése:

Gondolom a vízminőséggel lehet probléma, még nem alakult ki a biológiai egyensúly. Segíthetek a problémán gyakoribb vízcserével? Vagy ezzel csak az egyensúly kialakulását hátráltatom? Egyenlőre nem etetem a halakat, amúgy sincs túl jó étvágyuk.

Figyelt kérdés
Kérem a segítségeteket. Múlt hét pénteken telepítettem egy 40 L-es akváriumot. Egy egyszerű belső szűrő van benne (ami levegőztet is), vízhőfok 27C,2Ú6W neon világítás, van benne pár növény. Pénteken vettem bele 3 db guppit, és vasárnap végeztem egy részleges vízcserét is (1/3). Azóta a guppi hím élénk, udvarol, a két nőstény viszont gyakran van a talajon vagy a növények közé bújva, összezárt úszókkal, tátogva. Más eltérést (külső parazitát, vagy felfújódást) nem fedeztem fel rajtuk. Ami még feltűnt, hogy a víz teteje szerintem jobban habzik, mint kellene.
2011. dec. 6. 08:21
 1/3 anonim ***** válasza:

a magas hőfok kedvez az ammóniának... naponta cserélj 20%-ot, amíg az ammónia és a nitrit le nem megy 0-ra. Használhatsz bacikultúrát is (pl. jbl filter start) ami baktériumokat tartalmaz nagy számban és így felgyorsítja a szaporodásukat.


ammóniát, nitritet, nitrátot mérsz?

2011. dec. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 guppit el kellene bírnia.

Pontosan milyen szűrő, műszaki adatai?

Ha úgy látod jót tesz a vízcsere, cserélj 3 naponta 5 litert.

A hőmérséklelet napi 1 fokkal hűtsd 24 fokra.

2011. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. A gyakoribb vízcsere azt hiszem be fog válni (ma is cseréltem, és a halak láthatóan jobban érzik magukat), és a hőmérsékletet is csökkentem.
2011. dec. 6. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!