Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja ennek a törpe szívóhar...

Mi baja ennek a törpe szívóharcsának?

Figyelt kérdés

[link]


A kép kicsit homályos, de a lényeg látszik... Olyan nagy a pocakja és nem csinál semmit. Ez mitől van? csak sokat evett és emészt, vagy valami baja van?


2011. dec. 6. 14:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mien halakkal tartod egyutt?

Nekem volt olyan hogy egy halam megette a masikat,akkor nezett ki igy.

2011. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

hát azt szerintem észrevettem volna. dániókkal tartom.


lehet, hogy terhes?

2011. dec. 6. 15:07
 3/19 anonim ***** válasza:

Lehetseges.

Akkor figyelj ra hogy hova rakja az ikrait.

2011. dec. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

mire kell figyelnem pontosan?


a többi hal bántaná a kicsiket? ha túlélik hogyan etessem őket?

2011. dec. 6. 15:11
 5/19 anonim ***** válasza:

Tedd az vemhes haladat es az ikrakat egy kulon akvariunba (esetleg egy dobozba) es amig a halak nem nonek fel akkor a halat ne tedd vissza a regi halakhoz.

Ilyen kishal kajakkal etetheted oket.

2011. dec. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
sajnos minden akváriumom használatban van... üvegtál jó lenne nekik? kb. 5 literes. fűtőm van felesleges, de szűrőm nincs...
2011. dec. 6. 15:21
 7/19 anonim ***** válasza:
Az jo.
2011. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Jajj, de idegesítő mikor hülyeségeket válaszolnak teljes meggyőződéssel...

Az 5 literes valami természetesen nem alkalmas a szaporításra, ráadásul ők ikrát raknak, hím és nőstény egyed(ek) is kell(enek). Meg persze szűrő, illetve lágy savas víz, meg plankton a neveléshez. A kedves válaszoló gondolom valamikor régen nevelt guppikat, azért adta ezt a rengeteg hasznos információt...


A hirtelen megnőtt has és a passzív viselkedés inkább bélgyulladásra utal, mint beikrásodásra.

Lehet ez rossz minőségű eleségtől, valamilyen mérgező tereptárgytól (emészthetetlen törmelék, festékanyag, satöbbi), rágható fa/gyökér hiányától, túletetéstől.

Nem nagy a túlélés esélye, annyival próbálkozhatsz, hogy nem eteted legalább egy hétig. Esetleg még hasvízkór lehet, ha a pikkelyei is elállnak.

2011. dec. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Murr, a harcsáknak nincsenek pikkelyeik, nem?


Nem passzív a viselkedése, csak amíg a képet csináltam... rendesen tapad az üvegre most is... a halkaja meg nem hiszem, hogy rossz, mert a szárazból mindig a legdrágábbat veszem (a dánióim csak azt esznek, nem fogadnak el mást) és szoktak kapni forrázott uborkát is, heti 2-szer, ami bio (vegyszermentes) és pár óránál tovább nincs bent a vízben. Mérgező tereptárgy nincs, csak ami akváriumba való: fűtő, szűrő, mopani fa, kövek és növények semmi mást. Mind akváriumba szánt.


Nekem teljesen úgy tűnik mint a képeken, ha ráguglézok a breeding oto kifejezésre... mindesetre akkor nem különítem el őket, meglátom mi lesz.

2011. dec. 6. 16:06
 10/19 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a pikkelyeknél már nem elkalandoztam, csak általánosságban írtam a tüneteket.

A passzív viselkedést azért mondtam, mert azt írtad, hogy nem csinál semmit. Ebből következtettem betegségre, a bélgyulladás lefekteti, bágyadttá teszi a halakat. De ha ő aktív, akkor nincs nagy probléma. Otokat nem tartok, így nem tudom, hogy mennyire számít ez nagy pocaknak, illetve hogy hogy néznek ki beikrásodva.

2011. dec. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!