Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A fényvisszaverő lemezek...

A fényvisszaverő lemezek mennyivel növelik a világítás erejét?

Figyelt kérdés
Pl százalékban
2011. dec. 7. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
százalékban nem tudom, de az akváriumban elég jól... mindenféleképpen jobb ha van, mintha nincs
2011. dec. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
egy jó minőségű egy neoncsőnél ~65-70%-al.
2011. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem mértem le fénymérővel, de gondold el, a cső mivel hátrafelé is világít, végülis te azt tükrözöd vissza előre, tehát olyan 50%-ban biztosan.


Jó ha nem egyenes a tükörfelület, amit csinálsz, hanem félköríves.


pl méteráruboltban kérhetsz papírhengert, legalább 10cm átmérőjűt, ha azt hosszában kettévágod majd a belső felét bevonod mylar fóliával, vagy alufóliával, kétoldalas ragasztóval ráragasztod. A vágott élét pedig fekete szigetelőszalaggal be lehet vonni, hogy ne legyen olyan ronda. És ezt így egy cső fölé ráteszed.


Vagy egy fél csatornacsővet is szoktak használni.


Meg asszem készen is lehet kapni ilyen fényterelő vackokat, bár készen még sosem vettem, én szeretek barkácsolni :)

2011. dec. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hehe, én pont így csináltam és ronda lett:)
2011. dec. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Viszont ha van élhajlítód, vagy hengerítőd otthon vagy a munkahelyeden akkor sikerül egy szépet csinálni akár saválló lemezből is. Én így csináltam és szép lett.
2012. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!