Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon elszaporodtak a csigáim...

Nagyon elszaporodtak a csigáim az akváriumban és még rengeteg pete van, mit tehetnék? Lassan be sem lehet látni az üvegen :-)

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én is így jártam.Én dobálom ki őket mikor előjönnek......Sajna sok mindent eddig nem tudtam csinálni velük
2011. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

milyen csiga?

hol laksz?

2011. dec. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az ancik előszeretettel nyalogatták le az akvárium üvegéről a petéket így nem tudtak elszaporodni.
2011. dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyannyira nem, hogy kezdtek kihalóban lenni. Kis rákos akváriumban van egy brutál nagy csiga, mint egy kétforintos, és rakott petéket az üvegre. Figyeltem is na majd lesz belőle csiga. Átraktam az ancikat 2 napra hogy picit rendet tegyenek, és addig nyalogatta a petéket míg meg nem ette mind. Így meg volt a válasz miért nem szaporodtak a nagy akváriumban. Most 2 napja észrevettem hogy van vagy 50 nagyon apró csigusz az aljzaton. (szerencsére )Karácsony előtt megyek a tarisznyarákokért. na azok majd megoldják a csiga témát.
2011. dec. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zsoka79 ***** válasza:
Van pár lehetőség még ezen kívül is. Én például garnélákat tartok amik megeszik előlük a kaját. És nem etetem túl a halakat. Akár tarthatsz csiga evő csigát ami lassan de biztosan megszabadít a csigáktól, vagy csiga evő halat ami kicsivel gyorsabb. Szerintem hasznosak a csigák mert folyamatosan takarítanak vagy a maradékot vagy az algát nyalogatják.
2011. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szó se róla tényleg hasznos, ezért sem izgulok miattuk. Kihalni nem fogom hagyni őket. Nagy akváriumban egy a Dunából hozott pici tornyos csiga kezd szép szaporulatot hozni, ( egyre több van belőlük, ) A rákosban pedig ez a hétköznapi faj. Szóval csigára fel.
2011. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem nincs szívem kidobálni őket és csigaevő halat sem tudok tartani, mert nagyon kicsi az akváriumom. 5 díszhal él benne, két házmester és a sok-sok csiga. :) Arra gondoltam, hogy valakinek odaadnám, de azt hiszem nincs sok jelentkezőm. :)
2011. dec. 9. 22:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha zavarnak, vagy már olyan sokan vannak, hogy lerontják a vízminőséget, akkor pakold át őket egy vödörbe és tartsd ott amíg el nem viszi valaki.


De ha kevesebb kaját adsz a halaknak, a csigák is kevésbé szaporodnak el.

2011. dec. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!