Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol lehet kedvező áron vizínöv...

Hol lehet kedvező áron vizínövényhez jutni?

Figyelt kérdés
Olyanok is érdekelnek ami az alján el fut az (akváriumnak)
2011. dec. 11. 07:15
 1/3 Zolka99 ***** válasza:
horgálszbolt :D én tegnap vettem 5 tő ilyen kis g*cit 400 ft ér
2011. dec. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
El kirándulsz egy természetes vízhez,és szedel.Én egy tóból szedtem több fajtát,persze nyáron.Lemosod több léből kissé fertőtleníted és telepítheted.Ettől olcsóbb nem igen van.Mellesleg a kereskedelem is így szerzi be,zömmel.
2011. dec. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:

Ha olcsón akarsz növényt venni, akkor az akvarista.hu és az akvakertesz.hu adok-veszek rovatát nézd meg. Más akvaristáktól lehet a legolcsóbban hozzájutni a növényekhez.Ha alacsony növényt szeretnél olcsón, akkor a mohák között nézelődj. Egyes Sagittaria fajok is kicsik maradnak.


Természetes vízből szedni nem feltétlenül jó ötlet. A hazai fajok többsége nem képes alkalmazkodni az akvárium melegebb vizéhez és gyengébb fényviszonyaihoz. Az érdes tócsagaz egy jó kis hazai faj, ami tartható akváriumban is, de ez az egyetlen nagyon gyakori faj, ami alkalmas erre. Ha nem ismeri valaki a hazai növényeket, akkor könnyű véletlenül védett gazt begyűjteni.


A kereskedelem nem éppen így működik, az akváriumi növények 90%-a eleve trópusi, üvegházakban termesztik őket. A legtöbbet víz fölött nevelik, mert mocsári növények, és így gyorsabban nőnek.

2011. dec. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!