Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen csigát válasszak?

Milyen csigát válasszak?

Figyelt kérdés

Szeretnék valamilyen csigát az akváriumomba olyat ami nem szaporodik, legalábbis nem nagyon. Az akvárium: 40 literes, aquael fan1 szűrő, 15w világítás, 4 guppi és 2 törpe szívóharcsa lakja.

Én almacsigára és zebracsigára gondoltam kb. 2 db-ra.

Ti melyiket választanátok?Ja és melyik jobb algázó?


2011. dec. 11. 11:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Minden csiga szaporodik, nem is kicsit. De ezzel ne foglalkozz, mert a kicsiket becserélik kisállatkereskedésben halra, kajára vagy valamire
2011. dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Platypus ***** válasza:
100%

A zebracsiga jó választás, kiváló algázó, és akváriumban nem szaporodik. Az almacsiga 40 literhez túl nagyra nő, hajlamos növényt is kajálni, és ha szaporodik, akkor az irdatlan mennyiségű csigát jelent. Mondjuk a petecsomóit víz fölé rakja, amit egyszerűen le lehet szedni kelés előtt.

A Clithon és a Tylomelania fajokat is nézd meg.

2011. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A Clithon az tetszik csak nem biztos hogy találok majd ilyet boltban. A másikról amit írtál(javasoltál) arról meg nem találtam semmit.

De tudom hogy zebracsigát azt árulnak.

Akkor vagy clithon vagy zebracsiga lesz, de kb.2 db elég belőle?

2011. dec. 11. 11:40
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja és a guppik nem fogják őket piszkálni ugye?
2011. dec. 11. 11:41
 5/17 Platypus ***** válasza:

A másik csigát sulawesi csiga néven keresd. Sok különböző fajt árulnak, van köztük egy kisméretű, ami ideális lenne neked. Nagyobb halasoknál szokott lenni. Így néznek ki:

[link]

A guppik semmilyen csigát nem bántanak.

2011. dec. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A probléma az h 27-30 fok kell nekik,

a guppiknak meg 22-28 és a törpe szívóharcsának meg 22-25 fok így az akváriumba van kb. 23-24 fok ez meg nekik nem megfelelő. Így marad a clithon, ami 18-27 fokot bírja, és kicsi is, és jó algázó, nem szaporodik, sokáig is él. Ha találok ilyen kis süncsigát akkor kb. mennyit vegyek belőle?

2-3 elég? És mennyibe kerülnek általában?

És köszi a hasznos válaszaidat!

2011. dec. 11. 13:02
 7/17 Platypus ***** válasza:

A zebracsiga és a süncsiga kiválóan bírja az alacsonyabb hőmérsékletet, mindkettőt tartják növényes akváriumokban, amik hűvösebbek mint az átlagos társas akvárium. Még petét is szoktak rakni, csak sosem kelnek ki. A sula csigákat is sokan tartják 25 fok körül, és még szaporodnak is. Náluk inkább a pH kritikus, ha savas a víz,hamar tönkremegy a házuk.

A nagyobb plázás halasoknál szoktak lenni ilyen csigák, ha pesti vagy, akkor az aquadepóban, a vadonban vagy az atlantiszban érdemes szétnézni.

2-3 példány bőven elég, ezek az állatok nem a társas viselkedésükről híresek.

2011. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Debreceni vagyok. Szerintem clithon lesz a nyerő. Csak azt olvastam h nagyon szemetelnek. Ez igaz? Neked milyen csigáid vannak(ha egyáltalán vannak)?
2011. dec. 11. 13:18
 9/17 Platypus ***** válasza:
Nekem vörös, kék és rózsaszín tányércsigáim és hólyagcsigáim vannak. Az akváriumaimban elég lágy és savas víz van, ez nem kedvez a meszes házaknak, mint a sün vagy a zebracsigáé. Régebben, amíg csapvizet használtam, volt sokféle csigám. Az összes algaevő csiga "szemetel", mert az algákban kevés tápanyag van. Ezért sokat esznek, és sokat piszkítanak. Kicsit több munkát okoznak, mert gyakrabban kell porszívózni, másrészt kevesebbet, mert letakarítják a tereptárgyakat. Ez az ürülék alig szennyezi a vizet a halakéhoz képest, mert alacsony fehérjetartalmú kajából származik.
2011. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. És nem tudod hogy kb. mennyi kerülnek(clithon)?
2011. dec. 11. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!