Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » TEgnap beüzemeltem a házilag...

Gregory730 kérdése:

TEgnap beüzemeltem a házilag készített külső szűrőmet, Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A szivattyú nagyon hamar kikapja az edényből a vizet. Pedig sokkal vastagabb a szívó ág (légtelenített magától folyik) és mégis. Az edény 2 literes spagetti tartó. Lehet hogy kicsi a térfogat. Eheim 300-as motor van benne 150l/h-ra állítva, és az edényből nyomja a vizet az akváriumba.
2011. dec. 11. 11:10
 1/6 Platypus ***** válasza:
Nem tömtél bele túl sok szűrőanyagot?
2011. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 rétegű a szűrőm. Alul kavics van, felette krumplis zsák, legfelül a szűrő alatt pedig ceruzahalogén porcelánja. Ez így összesen kb 20 centi vastag.
2011. dec. 11. 12:12
 3/6 Platypus ***** válasza:
Vagy a szűrőanyagot kell fellazítanod, vagy a meghajtását variáld át. Azért egy elég erős motort választottál bele, ehhez nem véletlenül szoktak zárt külső megoldásokat választani. Az ilyen kicsi nyitott szűrőket általában egy légpumpával is remekül meg lehet hajtani. A légpumpás megoldások abszolút előnye, hogy nem történik tragédia, ha eltömődik a szűrőanyag és kiszívja az összes vizet a szűrőből.
2011. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A csövek átmérőivel kell játszani, a térfogatnak ilyen szempontból nincs nagy jelentősége. Nálam például 300 liter/órát tud a pumpa, a szívó ág 22-es, a nyomó pedig 12-es, szintén gravitációs elven működik. 18-as csővel például nálam is kirántotta a vizet.
2011. dec. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy elvileg 450 l/ó a szűrő, a 300 már mért adat, és nyitott a rendszer.
2011. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. nekem a nyomó ág 8mm a szívó pedig kb 1,5 cm. De akkor beszerzek egy nagyobb átmérőjű csövet.
2011. dec. 11. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!