Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyikek azok a növény ami...

Melyikek azok a növény ami befutja az akvárium alját?

Figyelt kérdés
Érdekelne milyen fajta van, milyen gyorsan nő, milyen fényigénye van, milyen árban mozog. Minden érdekelne.
2011. dec. 11. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Echinodorus tenellus - elméletileg kavicsban is fut, de én nem próbáltam még. Annak asszem közepes, vagy erős fény kell.


Itt az akváriumom:

[link]


Ebbe van hátul "lilaoepsis" ez ilyen kesze-kusza fű, közepes fény jut neki és rohadt lassan nő.


Aztán előrébb van a talajon az az apró kis "Marsilea hirsuta" Ez nagyon gyorsan befutja, közepes vagy akár alacsony fényen is. Árnyékban is képes terjedni, ez jó fajta növény :)


De nálam nem kavics van, hanem ilyen talaj:

[link]


Kavicshoz nem tudom mit szólna a Marsilea, lehet abban elsárgulna. Azt nem tudom sajnos.

2011. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Marsilea hirsuta ez tetszik, csak asszem ez-az a növény aminek a szára meg nyúlik ha nem elég nagy a fény úgy pedig nem túl szép :/ a világításom: 2db 52Cm-es 15Watt-os cső.
2011. dec. 11. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Aha. Van össz 30 watt fényed. Ha az akváriumod 70 liternél nem nagyobb, az jó a marsileának.

Vagy ha raksz a neoncsövek fölé fényvisszaverő fóliát, akkor még 100 literhez is jó lehet.


--

Kevés fényre van a jávai moha, vagy az anubias nana, de ezek lassan nőnek és nem futják be az alját. Ezeket vasfára lehet kötözni damillal, és lepakolgatod alulra egymás mellé, úgy tudod csak telerakni vele az akvárium alját.

2011. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!