Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tartsak?

Milyen halat tartsak?

Figyelt kérdés

Nagy a dilemma :) Adott egy akvárium: 66 liter, szűrő-levegőztető, fűtő, 4db neonhal, 2 guppi. Barna alga az üvegen. Anubiasok, jávai moha, microsorium.

1 éve van meg az akvárium, volt már azóta mindenféle halam: betta, guppi, platti, neon, törpe szívóharcsa, dánió, endler guppi. Szóval ilyen kezdősök, de már meguntam őket. Mindegyiket :/ A törpe szívóharcsa azért kellett, mert nagyon algásodik az akváriumom ugyanis csak egy 8 wattos fehér fényű lámpám van. A szüleim nem hajlandóak nagyobbat venni. És akváriumot se. Szóval eléggé meg vannak kötve a kezeim.

De én az egész akváriumot előről szeretném kezdeni, kipucolni, a halakat elcserélni/eladni és egyetlen egy fajjal foglalkozni. De nem tudom melyik legyen az... Valami érdekeset, fura életmódút vagy ilyesmi! Amit megfigyelhetek :D Tetszett a barlangi vaklazac, de végül lemondtam róla xd Most a Törpe rubinsügér tetszik.

Mit ajánlotok, mi a véleményetek? Melyik hal vált be nektek?


2011. dec. 12. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Esetleg valami nanohal, egy nagyobb csapat?

pl. lehetnének galaxy razborák és valamilyen garnéla(red cherry, yellow, snowball stb.) egy szép növényes akváriumba.

2011. dec. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

először is 4 neonhal kevés,és ha megunsz egy halat és "kidobod" csak gratulálni tudok! neonhalból legalább 6 db kell( [link] nézz már utána! [link]

ez egy jó oldal!

és díszhal.info-ra mész és rákattintasz bal oldalt hogy mit szeretnék keresni tátátátááááám csodák csodája egy csomó halat kihoz ami jó 66literre! :9

bocsi csak kicsit ideges vagyok :)

2011. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kevés -.- Éppen ezért akarom máshová adni őket, hogy megfelelő társaságba legyenek, vili? Nem kidonom őket, bakker -.-

Első válaszoló: inkább kevés, de nagy méretű halak érdekelnek :) Garnéláim már voltak, most egy kicsit lemondanék róluk.

2011. dec. 12. 17:18
 4/12 anonim ***** válasza:

próbálj gömbhalazni. a brakkvíz egyébként is érdekesebb mint a sima édesvíz és a gömbhalaknak olyan tulajdonságaik és személyiségük van, amilyet én még sosem láttam. Előttük sosem gondoltam volna hogy egy hal képes ennyi "érzelmet" kifejezni :)


(a törpe gömbi az édesvizi, nem brakk, de a nagyobbak brakkosak).

2011. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja és brakk vízben a növényekkel/világítással sincs gond, mert abban kevés növény marad meg viszont nagyon jól be lehet rendezni sziklákkal :)
2011. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
törpe gömbhal! na ez érdekes? én mindik is ilyet szerettem volna!
2011. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De elég a gömbhalnak 66 liter? Nem hiszem O.o
2011. dec. 12. 20:07
 8/12 anonim ***** válasza:
a törpének elég... sőt
2011. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, aranyosan néznek ki :D Tudnál még többet mondani a tartásukról? Édesvízben tartanám.
2011. dec. 12. 21:14
 10/12 anonim ***** válasza:

igen, mindenféleképpen édesviziek... egyébként semmi különös nincs velük, 26 fokos vízben vannak el a legjobban, más halakat nem nagyon tűrnek meg maguk körül, a kisebbeket csipkedik a nagyobbaktól betojnak :) egyébként nagyon intelligensek, felismerik a gazdájukat, megismerik a kajás dobozt, követik az ujjad az akvárium mentén... talajpórszívózásnál oda kell figyelni, mert simán be lehet őket szippantani, annyira kiváncsiak és közel mennek... nálam pl. az algamágnessel játszanak folyton... nagyon tudnak kunyerálni is... szinte csak élő kaját fogadnak el (ami mozog), de meg lehet őket tanítani fagyi kaja evésre is... 66 literben simán tarthatsz 5-6 darabot... de kb. olyan arányban, hogy 1 fiú mellé 2-3 nőstény... a nemek megkülönböztetése fiatal korban kicsit nehéz, de a hím kicsit sárgásabb, főleg a hasán és a szeme mögött vannak függőleges csíkok, a nőstényen semmi ilyesmi...


rendezz be nekik egy kalandos akváriumot, mert ha nincs elég felfedezni való könnyen unatkoznak és olyankor fel-le úsznak az öveg mentén...

2011. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!