Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kezdjek ezzel az akváriumm...

Mit kezdjek ezzel az akváriummal? (kép)

Figyelt kérdés

[link] - 54 literes 15 watt (daylight) fénnyel


Szóval elakadtam, és szeretném kikérni a véleményeteket:

- milyen növényt rakjak még a fa köré ami alacsonyabb mint a többi? (mert így eléggé egysíkú a sok magas növény)

- bal oldalt a szűrőt és a fűtőt mivel tudnám eltüntetni, ami jól is mutatna?

- ezt a világos, natúr homokot szeretném kicserélni aquatic nature pro soil-ra. Hogyan tudnám megoldani ezt? (a halakat nem tudom máshová rakni)


(amúgy bal oldalt, alul az a fekete rész riccia szőnyeg, de csak ma raktam be úgyhogy még nőnie kell)


A válaszokat előre is köszönöm :)


2011. dec. 13. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Először is ez nagyon szép akvárium :)


1. sajnos nevet nem tudok, de a kereskedésben kérj olyan növényt, ami nem nő túl magasra, viszont inkább talajtakaró

2. Én a szűrőt és a fűtőt mangrove-gyökér mögé tettem

3. ha nem üríted ki az akváriumot, nagyon nehéz kicserélni, arra sajnos nincs ötletem...

2011. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem értak a halakhoz, de a hugom halait, amíg tisztítjuk az akváriumot, addig egy ilyen műanyag edénybe tesszük.
2011. dec. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

m-hm... köszönöm.


nem is azzal van a baj hogy hova tegyem a halakat... csak mivel kicserélném az aljzatot nem biztos hogy elég lenne a szűrőben és a tereptárgyakon lévő bacikultúra a biztonságos visszatelelpítéshez...

2011. dec. 13. 14:07
 4/11 A kérdező kommentje:
mellesleg második válaszoló: ezt milyen gyakran csináljátok mert nem szabad folyton kiszedegetni a halakat... 20%os vízcsere megy úgy is, hogy benn vannak a halak... mást meg nem kell tisztítani, amihez útban lennének a halak.
2011. dec. 13. 14:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a szűrőt nem mostanában takarítottad ki, abban van elég baktérium, emiatt szerintem ne aggódj.
2011. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:

Inkább az a gond, hogy a friss agyagtalajokból mindenféle oldódhat ki, ami az első pár vízcsere előtt nem tesz jót a halaknak. Ha fogsz egy vödröt, és abban beáztatod a talajt egy héttel korábban, akkor valószínűleg rendben lesz. A jelenlegi talajodban úgysem élnek bacik érdemleges mennyiségben, nem lenne nagy kiesés a szűrésednek.

Néhány közepes növény: Cryptocoryne nevilli, Microsorum widelov,Anubias nana, karácsony moha.

2011. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ilyet, dobd bele a halakat vízzel együtt, ez 90 liter, el fognak férni benne, a szűrő is, aztán az akváriummal szórakozhatsz akár egy hétig is.


[link]

2011. dec. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De egyébként nagyon szép az akváriumod. Hagyhatnád úgy is.
2011. dec. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Daphina ***** válasza:

Áhh, haragszom, elloptad a gömbmoha elhelyezési technikámat:))


1.Crypto wendtii

2. egyszerűen betenném a jobb sarokba a növények mögé

3. víz le, halak ki(jó egy 10lityós vödör) szűrő ki, homok ki, talaj be, ültetés.

Nem hiszem, hogy lenne bajuk a halaknak a talajtól....

2011. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


talaj így is-úgy is kell bele, mert kevés a homok ami benne van (eredetileg csak karanténnak szántam az akváriumot)... úgyhogy gondoltam ha már úgy is vacakolok a talajjal, akkor kapnak a növények egy jobb fajtát.


hát igazából a képen a gömbmohák csak lepotyogtak, miután kicsit kimostam őket :) de ez a 3 méret így volt egy csomagban, és már több mint fél éve vettem őket :)

2011. dec. 13. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!