Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 110 literben ez sok lenne? 10...

110 literben ez sok lenne? 10 vörös neon,6 kuli kuli,1 szimámi hím,2 ramirézi békés kis pillangó törpesügér.

Figyelt kérdés

26 fokra állítanám a melegítőt.. nagyjából mindegyik 24-28 fokot szeret. ramirézi 26-29, vörös neon 23-27, kuli 25-28, betta 24-28, vagy inkább 28-ra állítsam? sokat számítana az a 2 fok?


Arra gondoltam, 6 kuli lenne talajlakó, bele tennék 3-4 red cherry garnélát meg 3 zebracsigát, az szereti az algát, és növény egyáltalán nem fogyaszt, vagy 3 zebra csiga helyett 1-2 Tylomelania sp. - Sulawesi csiga..


Köszi a véleményeket!


2011. dec. 14. 05:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég jó a 26 fok jó, ramirezi kényes figyelj oda a víz minöségére de a betta levadássza a garnélákat az nem kellene bele
2011. dec. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
A sziámit és a garnélákat én kihagynám.Dús növényzet, bújók, homokos talaj, jó szűrés, enyhén savanyú lágyított víz, rendszeres vízcsere.Ha ez megoldható, akkor szerintem menne a dolog.
2011. dec. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem jó!:(


10 vöri neon, 1 betta, 6 kuli, 2 méz gurámi. 4-5 zebra csigát veszek..


Ramirézi levadászná a bettát.. elég parás hal... sok mindenre kell figyelni, ezt azt be kéne szereznem... ma kérdeztem épp meg, és jött válasz, szal nem jó össze állítás..

2011. dec. 14. 11:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Bizony, sőt, még a neonok, vs. betta/gurámik is érdekes lehet.

Mondjuk nem olyan szélsőségesen, inkább vagy elvannak, vagy nem.

Ha már úgyis csíkhalad lesz, meg labirintosok, akkor szerintem jó ötlet lenne szintén dél-kelet ázsiaiak közt keresgélni. Pl. 10-12 ékfoltos razbóra a neonok helyett.

Kisebbek is kicsit, nem is őrülnek meg annyira, mint a lazacok, illik a környezetébe, és nem paráznak annyira az erősebb fénytől sem (mint a neonok).

Esetleg még algázónak a (szintén ide illő) sziámi algaevőt ajánlanám, az 1 pár bajúszost, amin végigmegy a fekete csík. Hatékony algaevő, de akkor le kéne mondanod mondjuk a párduccsíkokról.

2011. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

remélem jó lesz ,ezek méz gurámik max 4 centisek, nem tudnak nagy kárt okozni szerintem.. 110 liter azért..


bettának, gurámiknak, neonoknak is bőven lesz helye, sok növény, meg bujoka van!

2011. dec. 14. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem a gurámik okoznak kárt.

A neonok csipkedhetik őket.

2011. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Az enyémek csak a saját fajtársaikat csesztetik, de ezt folyamatosan csinálják. Nem több ez mint rivalizálás és a nőstények kergetése, még sohasem tapasztaltam agresszív viselkedést neonoktól.Az a gurámi amelyik eltűri, meg is érdemli, hogy csipkedjék.:D
2011. dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ha én gurámi lennék, alányesnék minden halnak!:D:D:D
2011. dec. 14. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!