Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel lehet etetni a guppikat?

Mivel lehet etetni a guppikat?

Figyelt kérdés
Valami olyan kéne amit könnyű beszerezni,de ugyanakkor jó is a halaknak. Eddig csak lemezes haltápot kaptak, de szerintem nem nagyon lehet egészséges(mert hát mi sem tápot eszünk minden nap). Van esetleg olyan hogy szárított artemia?
2011. dec. 14. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt jól gondolod. Szárítottat viszont semmiféleképpen ne vegyél, mert komoly gondokat okoznak, akkor már a lemezesek is jobbak.

Fagyasztott kaját kellene nekik venni, ha meg tudod tenni. Sajnos vidéken nem mindenhol tartanak, pedig alap lenne.

Annyit tehetsz még értük, hogy zöldségekkel egészíted ki az étrendet. Szeretik a puhára forrázott borsót, spenótot, kukoricát, cukkinit például. Mixerrel ledarálva majd lefagyasztva jó kaját készíthetsz nekik. Nyomhatsz rá fokhagymát is, nagyon egészséges és odavannak az ízéért (a legtöbb műeleséget ezzel ízesítik).

2011. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Debreceni vagyok. Milyen fagyasztottra gondoltál?

[link]

Ezek közül melyik? mennyit kell nekik ebből adni? Gondolom hűtőbe kell rakni, nem? És mennyi ideig elég egy 100g-s?

2011. dec. 14. 16:50
 3/6 A kérdező kommentje:
Van egy 10 literes akváriumom, meg egy 100L/h légpumpám még. Az artemia keltetés az mennyi időbe kerül, és hogy kell csinálni? Mennyire jó az élő artemia(természetesen a halak szempontjából)?
2011. dec. 14. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyik legjobb.
2011. dec. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azokra a fagyasztottakra gondoltam, vegyél belőlük vagy 2-3 fajtát. Az artemia, a szúnyoglárva a misys és a krill is jó. Fagyasztóban kell tárolni, nagyon sokáig elég.


Az artemia keltetés akkor jó, ha ivadékokat szeretnél nevelni, nekik nagyon jó kisméretű indítóeleség. Illetve vannak halak, amik csak élő eleséget fogadnak el. Kifejlett guppiknál viszont tökéletes a fagyasztott.

2011. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Van vagy 17 kisebb 1,5-2cm nagyságú guppim, meg egy nagy nőstény guppi(5-6cm). A kisebbeknek jó még az artemia?

Mert akkor artemiát megpróbálhatom. Van minden hozzá.

Igazából van még egy 12 literes akváriumom csak azzal annyi baj van hogy meg van repedve az egyik oldala és az alja, de van F.BS ragasztóm meg üvegem, csak meg kéne ragasztani. Mert akkor majd ha lesznek még ivadékok, akkor az egyik kis akváriumba mehetnek a guppik a másikba pedig az artemiák. Szerintem egy 100 L/h-s levegőpumpa elbírja nem(mármint a két kis akváriumot) ?

2011. dec. 14. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!