Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem vasfát és mangrovét,...

Vettem vasfát és mangrovét, direkt használtat, mert már az nem színez stb. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Akitől vettem, az már egy jó ideje megszüntette az akváriumot..


nem láttam, csak mikor vízbe tettem, jó algás.. ilyen szőrös alga is van rajta... remélem kipusztult már.. jó ideje nincs vizbe... ha nincs vízbe, ideje akrávirumban.. attól szörök még rajtamaradtak, de mivel nem volt mi táplája, tuti kipusztult, legalább is remélem..


2011. dec. 14. 21:35
 1/9 A kérdező kommentje:

nem néz ki rosszul, természethübb 1-2 kis szöröcskre rajta van.. csak remélem kidöglött.. régen kijött ilyen az akváriumomba még 5 éve.. csak teljes takarítás segített csak növényeim levelein peremen telepedett meg...


nem volt azota.. csak movl teljes takarítás. és beruháztam ezekre gyökerere.. és nem akarom h elterjeden.. csak nem fog.. hiszen jó ideje nincsenek vízbe ezek gyökerek..

2011. dec. 14. 21:41
 2/9 anonim ***** válasza:
de attól még élhet... de körömkefével leszedheted, az ecsetalga nagyon makacs.
2011. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:

Atombiztos megoldás a mikró. Ha befér, akkor pakold be egy tál vízben. A mikrohullám betesz minden élő sejtnek pár perc alatt, nem is kell hogy átforrósodjon.

De egyébként nem kell ettől nagyon rettegni. Algaspórák minden akváriumba kerülnek, a halakkal, növényekkel, de még a levegőből is. Egy egészséges akváriumban nem szaporodnak el az algák, akármennyi is kerül be máshonnan.

2011. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

De ez nem ma lett kivéve ak aváriumból.. srácnál, kint levegőn.. szárazon állt egy ideje.. szerintem alga ne hüélyéskejdünk.... életben marad akár 1 napnál is tovább... ha nincs vízbe... és full száraz volt a fa..

2011. dec. 14. 22:33
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Nem az alga él, hanem spórák maradhattak rajta, még ha szárazon tartották is. De valóban nincs mitől tartanod.
2011. dec. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az algáknak van ilyen betokozódásra képes spórájuk, ami pusztán attól, hogy szárazon van, nem pusztul el.
2011. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

egy 1 szó mint 100, szóval ha normálisan kezelem, leszedem heti 20% vízet.. szürő jól szűr.. kristály tiszta a v íz.. mondjuk hal nincs benne azt 1 héten belül veszek..

nem etetem túé halakat.. meg nagyon sok növény van benne, ami tudtomal elveszi az alga kialakulásánál lehetőségét.. mert növény használja fel az anyagokat ami algának kéne, akkor nem lehet probléma..!

2011. dec. 15. 16:10
 8/9 A kérdező kommentje:
És akkor mi fog történni, az ott rajta fog lifegni? vagy ha érzi h szar helyzete nem tud terjeszkedni, elpusztul a vasfán? vagy zebra csigák majd lerágják? vagy mi fog történni?
2011. dec. 15. 16:11
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem sikálod le az elhalt algát, idővel lerohad, lehet, hogy a csigák is eszegetik,legalább is a rátelepülő zöld algák miatt biztosan leradírozzák.
2011. dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!