Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy kis segítség kezdőnek?

Egy kis segítség kezdőnek?

Figyelt kérdés

Édes apámnak szeretnék karácsonya egy komplett felszerelt akváriumot, évek óta mondogatja hogy úgy szeretne de magának sosem fogja megvenni. A gond az hogy nem értek az akvarisztikához, fogalmam sincs hogy milyen alapfelszerelés kell (az üveg tartályon kívül).

Próbáltam utána olvasni de tényleg hülye vagyok hozzá és a szakkifejezéseket sem ismerem, tehát jó lenne ha valaki elmagyarázná, és konkrétan leírna hogy mi az amire szűkség van (fűtés, lámpa..?)


2011. dec. 15. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtetted hány literes akváriumot képzeltél el, mert anélkül nem tudok/tudunk segíteni, mivel az alapján mondjuk meg hogy milyen szűrő, fűtő világítás, és milyen halakat rakhatsz bele.
2011. dec. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi, olyan 60 literesre gondoltam, de ebben is várom a tanácsokat, hobbi szinten, kezdőknek megfelel?
2011. dec. 15. 17:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb annál könnyebb kezelni az akváriumot. Szerintem elég a 60, de ha változtatnál esetleg akkor minél nagyobbra törekedj. Szűrő: EHEIM 2010-et ajánlom, nagyon megbízható és csendes szűrő.

Világítás: olyan 30w körül kéne pl. [link]

ez 0,6watt/ liter amiből már egész szép növényeket lehet rakni

Fűtő: Ez minegy milyen márkájú a legolcsóbb is jó, csak 50w-os legyen.

2011. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
amibe*
2011. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Halakat milyet akarsz(akar)?

vagy egy kisebb olyan 2-3cm-es halakból lehet egy nagyobb csapatot és melléjük garnélákat esetleg vagy egy nagyobb méretű halból álló kis csapatot?

Amúgy volt már akváriumotok?

2011. dec. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
halak kiválasztásánál ajánlom a diszhal.info-t
2011. dec. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem csak az akvárium és a kellékek fontosak, de be is kell azt "indítani",- a biológiai egyensúly kialakítására értem.

Fontos tisztábban lenni az ammónia ls nitrát lebontó baktériumok szerepével. Ezek a legfontosabbak, mivel nélkülük a halak a saját ürülékükben mérgeződnek meg. Ezek a baktériumok a szűrőben telepszenek meg, és ezért nem szabad a szűrőt kikapcsolni, a nap 24 órájában mennie kell. Valamint ezért kell az akváriumot működtetni minden felszereléssel, növényekkel halak nélkül egy hétig, hogy ezek a bacik kialakuljanak. A szűrőszivacsot meg nem kimosni az első hónapban.. és mikor kimosod nem klóros csapvízben kell, hanem az akváriumból kimerítettben.. még többet is írhatnék..


szerintem olvasd el, minden kellék le van írva, ami egy akváriumhoz kell és pár alapdolog. kb fél óra olvasmány és minden fontos dolgot tudni fogsz:

[link]

2011. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat, neki is esem az olvasmánynak.

Apunak volt akváriuma fiatalkorában de gondolom azóta kitaláltak már pár újdonságot, és mivel én veszem szeretnék tisztában lenni a dolgokkal.

2011. dec. 15. 17:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Az 54 literes szettek elég népszerűek.

Mondjuk elég kicsik, (ami nem jó) viszont a kicsivel nagyobbaknak arányaiban még rosszabb a gyári világítása, szóval ha nem akarsz 100 liter körülit venni, talán még tényleg az 54-es a legjobb, de oda is csak árnyéktűrő növények jöhetnek szóba.

Kell bele egy szűrő, aminek folyamatosan mennie kell, éjjel-nappal, amit még így elsőre érdemes a szűrésről tudni, hogy az az, amin nem szabad spórolni.

A kis méret miatt is egy eheim 2010-est javasolnék bele, tehát érdemes olyan szettet venni, amihez nem adnak szűrőt, mert általában gagyikat adnak hozzá.

Kell még egy 50W-os fűtő, ez majdnem mindegy milyen, egyszerű szerkezetek, ritkán van velük baj. (jager, atman)

Kell még bele aljzat, hasznos lehet egy sötét színű égetett agyag aljzat.

A többi meg majd jön hozzá idővel, úgyis járatni kell vagy 2 hétig a halak előtt.

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. dec. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!