Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A cápaharcsámnak mi lehet a baja?

A cápaharcsámnak mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Három napja áttelepítettem a halakat egy 400l akváriumba.

A minden szép és happy volt amíg a cápaharcsám furán kezdett el viselkedni. Egyfolytában az egyik sziklánál a vízfenéken van! Csak etetésnél úszkál. (4 cm a hal)


2011. dec. 16. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Áttelepítésnél nem sérülhetett? A vízminőség ugyan olyan a nagyban, mint a kisebben volt? A nagyot bejárattad, előkészítetted megfelelően? Azonos volt a hőmérséklet telepítésnél?
2011. dec. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Én is arra tippelek, hogy elkapkodtad a dolgot, nem fordítottál kellő időt és figyelmet az átszoktatáshoz. És még egy kérdés, mi van a társaival, egyedül tartod? Bocs ha nem, de ez jött le a kérdésből.Ha nem veszélyes a két víz és a környezet közti különbség, akkor holnapra jobban lesz, de ellenőriz mindent és korrigáld kirívó különbségeket.Sokat segít, ha lekapcsolod a világítást is, bár ha a vízzel van a baj, akkor ez sem javít a helyzeten. Ha egy kicsit bővebben írnál az áttelepítésről talán megtalálnák a rendellenes viselkedés okát.
2011. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az akváriumot beállítottam megfelelő ugyan úgy mint az előzőnél. A többi halnak semmi baja azoknak még tetszik is a nagyobb hely. Egyébként 2 vitorlással és 5 neonnal van együtt.
2011. dec. 16. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Érzi hogy közeleg a karácsonyi ebéd, és stresszes lett valamint berémült.
2011. dec. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lájkolom :)
2011. dec. 16. 18:27
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Remélem már kijött a sokkos állapotból, de azért olvasd átt ezt az írást, hátha találsz benne hasznosítható dolgokat.Társak alatt, a fajtársait értettem. Talán egy kis só és árnyékolás megnyugtatná. [link]
2011. dec. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na hazajöttem a melóból mit látok úszkál mint egy bolond rendbe jött szerencsére!
2011. dec. 18. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!