Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 35x24x16 cm-es akváriumba...

Egy 35x24x16 cm-es akváriumba rakhatok ilyen halakat? Melyik nem kéne vagy mennyire kéne lecsökkenteni a számukat?

Figyelt kérdés

Szumátrai díszmárna 2 db

Aranyhal 1 db

Vörös orrú gyémántrazbóra 3 db

Sziámi razbóra 3 db

Vörös karcsú díszmárna 2 db.


2011. dec. 16. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:

1. ez akvárium még 14 liter sincsen.... törvény tiltja h 30 liter alatt halakat tartson az ember..:S


2. összeállítás is rossz..


3. Minimum vegyél egy 30 literes akváriumot.. abba max 1 számi harcos halat, vagy 6-7 endler kisebb fajta guppyt tarthatsz meg 1-2 zebra csiga melléjük....

2011. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, rosszul fogalmaztam, törvény írja elő h 30 liter alattiba nem tarthatsz gerinces állatot...


Hiába tiltja, attól még tartanak... de a halaid nem sokáig fognak élni....:(


Vegyél inkább minimum egy 30 literes aksit..... és akkor egy sziámi harcos halat bele, az szereti a melegebb vizet, 26-28 fok. Vagy 6-7 endler guppyt, azok szépek is, ők még úgy ahogy ellennének benne... persze szűrés és melegítő mellett... nem ártana bele 1-2 növény is, ha teheted és nem fontos az akvárium méret ruházz be egy 30-50 literesre, az üveges csináltat 2000-3000-ért de lehet sokat mondtam.. halas boltba sem lehet sokall drágább szerintem... de 30 literes akvárium szettet amin van tető világítással mindennel együtt kb. 15-ért kapsz!


Viszont ha nem teszi lehetővé az anyagi kereted, illetve a hely, akkor ebben az akváriumban max 2-3 csigát tehetsz, ha szebbet/nagyobbat akarsz akkor zebra ill.alma csiga, azoknak is minimum 20 literes kellene.... sima barna csiga meg nem mutatna sehogy..

2011. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szumi: 2-vel kéne kevesebb

Aranyhal: 1-gyel van több, mint kéne

Gyémi razbóra: 3-mal kéne lecsökkenteni az egyedszámot

Sziámi razbóra: ugyanúgy 3-mal több a kelleténél

Karcsú díszmárma: 2-vel van több, mint kéne.


Egy 4-szer ekkora akviban tarthatnál pl. 5-6 db Sziámi razbórát.

2011. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szumátrai díszmárna 120 liter

aranyhal 150 liter

vörös orrú gyémántrazbóra, sziámi razbóra 60 liter

vörös karcsú díszmárna 54 liter

ebben a 14 literes akváriumban red Cherry garnélákat tarthatsz, de azt is 4-5 darabot, szűrővel! szűrő nélkül semmit nem lehet tartani

2011. dec. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha nem hiszel nekem akkor nézz el a diszhal.info-ra, ott végig pásztázhatod, és meglátod hogy te akváriumod egyik halnak sem felel meg még minimum követelménynek sem..:(
2011. dec. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezek mint gyors mozgású, ennél fogva nagyobb térigényű halak. Kivéve az aranyhalat, az pedig a testmérete miatt nem való ilyen kis akváriumba.

Kisebb akváriumba talán -amit előttem is írtak- a sziámi harcoshal való. Esetleg a fekete tetra. Én ezt szerettem a legjobban. Igaz, hogy nem szines, de érdekes formájú, igénytele, és nyugodt hal volt.

A guppik örökké kidöglöttek. Hiába mondják, hogy az az egyik legigénytelenebb.

2011. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszokat akkor veszek 30 litereset :)
2011. dec. 16. 15:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Az endler guppijaid döglöttek ki?


Nekem nem voltak soha, csak olvastam sok helyen, az kissebb méretű mint a normál guppy... és ők 5-7en elvannak egy 30 lityósba, jó körülmények között..


5-7 hímet vennék, h ne szaporodjanak.. és még szépek is..


1 sziámi harcos hal( betta) az is gyönyörű és 1-nek az még jó hely..

2011. dec. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!