Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jézusss, ez mi lehet? :O

Jézusss, ez mi lehet? :O

Figyelt kérdés
A halaimon( neon hal+guppi) ilyen fehéres pöttyök vannak mik ezek és hogy kel kezelni? Tegnap még semmi bajuk nem volt,és nem értem mert nálam még nem nagyon volt betegség! :(
2011. dec. 16. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem valami atka okozza.Használj metilénkéket az segít:)
2011. dec. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Darakór.

Costapurral vagy parakillel kezelheted. Készíts be holnapra vizet a részleges vízcseréhez. Holnap vedd meg valamelyik szert úgy, hogy 3 kezelésre elegendő mennyiség legyen. Cseréld le a vizet, a hőmérsékletet emeld meg olyan 26-27 fokra (a neonok nem igazán tolerálnak többet, ha simákról van szó). Add hozzá a megfelelő mennyiségű gyógyszert. A 3. napon ismét 30% vízcsere, majd újabb adag gyógyszer. A 6. napon szintén. Aztán a 9. napon újra 30% vízcsere, ekkor már nem kell újra adagolni a szert. A kezelés alatt ne világíts, keveset etess. A kezelést akkor se szakítsd meg, ha tünetmentesek a halak, csináld végig a kúrát!

2011. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy az első részleges vízcsere is csak 30%, azt nem írtam világosan.

És nem atka okozza, hanem egy Ichthyophthirius multifiliis nevű élősködő.

2011. dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Atka. :) jót nevettem.
2011. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...és levegőztess erősen.
2011. dec. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!