Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nincs galaxy razbóra (gyöngy...

Nincs galaxy razbóra (gyöngy dánió) a boltban, mivel helyettesíthetném? Valamint mi baja van a törpe szívóharcsámnak?

Figyelt kérdés

Már egyszer írtam ide, akkor azt a tanácsot kaptam, hogy 48 literes akváriumra 4 törpe szívóharcsa és 8-10 galaxy.

A 4 törpe szívóharcsát tegnap megvettem. 3-an nagyon jól elvannak; játszanak, takarítanak. Viszont 1 mindig külön van a többiektől, pedig ők próbáltak játszani vele. Ma azt látom, h a többiekhez képest nagyon gyorsan mozog a kopoltyúja. Az akváriumban van szűrő+levegőztető, fűtő és növények is. Előtte 2 hétig üresen ment az akvárium. Mi lehet a baj vele?

Másik kérdés: 3 boltban is jártam, de sehol nem volt gyöngy dánió (csak génkezelt pink :( ). Mit ajánlanátok helyette, ami kezdőknek való, kistestű halacska? Karácsonyig van esély, hogy mind a 8-at beengedjem, vagy inkább 2 részletben és az ünnepek között jönne a maradék?


2011. dec. 17. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

pl: Boraras Urophthalmoides, vagy amanda lazac

Asszem hogy az aqua depóban van - ott van sokféle mini halacska, más is nem tudom pontosan mik vannak.

A atlantiszban is szoktak lenni.

2011. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos 300 km-re élek Budapesttől. Egy 3-4 órás vonatozás pedig a halaknak sem a legjobb és nekem sem a legolcsóbb megoldás.

Az amanda lazacon már gondolkoztam, talán(?) azt láttam is a boltban. Más razbórákat egyáltalán nem láttam, dánióból csak a nagyobb helyigényűeket. A guppiról sokan lebeszélnek, így elég tanácstalan vagyok. Törpe szívóharcsámról valakinek vélemény? :(

2011. dec. 17. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:

A törpe szívóharcsa sajnos elég érzékeny. Nálam is elpusztult egy-kettő, mikor betelepítettem őket.

Az amandalazac és a mikrorazbórák tényleg jók. Általában lehet is kapni nőket. Nem tudom, hol laksz, de valószínűleg az ottani halas hozat majd, ha kérsz, mert nem olyan ritkák és a nagykerekben biztosan vannak. Amúgy galaxy is.

2011. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg még endler guppi.
2011. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, azt írják, hogy a törpeszívóharcsák közt vannak selejtebbek, mert a legtöbbjük vadon fogott és a szállítás megviseli őket. Én is fogtam már ki ilyen nyomibbat, ami meg is döglött, és nem jöttem rá mi volt a baja. Nem a te hibád, ha ő ilyen.


Esetleg színpompás dánió? Csak az már egy kicsit nagyobb, lehet, hogy túl nagy:

[link]

2011. dec. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor a lelkiismeretem nyugodtabb így, hogy nem én vagyok az oka. De még így is sajnálom, mert első halaim :(

Nyíregyházán élek, de eddig nincs túl sok pozitív tapasztalatom. 3 hét alatt csinálták meg az üvegtetőt is ilyen-olyan okokra hivatkozva. Halakat így már kérni sem merek, de lehet bepróbálkozok.

Egyelőre akkor az amandalazac a nyerő, remélem jól emlékeztem és tényleg van. Köszönöm a segítséget!

2011. dec. 17. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!