Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalhoz belehet rakni...

Aranyhalhoz belehet rakni teknőst?

Figyelt kérdés
Nem fogja megtámadni? Azt tudom hogy a kisebb halakat megeszi, mivel ragadozó hüllő, de az aranyhalat s megtámadja? Az enyém kb 4-4,5 cm (mármint az aranyhal).
2011. dec. 18. 12:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy ékszerteknősre gondoltam, mert az nem n nagyra. :)
2011. dec. 18. 12:43
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Nekem macskák vannak bent. A halacskák örülnek neki a macskák száján beúsznak és a seggén kijönnek élvezik.
2011. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Simán szétkapja a halat, nem fog vele sokat tökölni.
2011. dec. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

... meg hogy nem nő nagyra?!

Mondjuk nem egy aligátor teknős, de azért van vagy 3 kiló, meg vagy 30 cm. (alul mérve a páncélját)

2011. dec. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kezdjük fordítva. Magunk sem tartanánk kellemesnek csak úgy körbe-körbe úszkálni egész nap egyedül, így lehetnek ezzel az aranyhalak is, tehát célszerűbb eleve többet beszerezni. És az sem árt ha van neki kb 80-90-vagy akár 110 liter víz amiben kedvére úszkálhat.( minél nagyobb az akvárium annál jobb neki.) Ugyanis az aranyhal 6-8 de van hogy a 15 centit is elérhetik. Teknős is jól érzi magát eg nagy akváriumban ha van hol melegednie, van kő amire kimászhat, esetleg homok. Egyik ismerősöm teknőst tart. Szákkal kiszokott menni horgásztóhoz, és ha lát felhőben úszó törpeharcsákat akkor igyekszik kifogni belőle néhány 10 darabot amit hazavisz a teknősnek. 1 hónapnál tovább egyik hal sem bírta még.
2011. dec. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem...

Egyrészt az aranyhal hidegvízi, tehát neki olyen 20 fokig jó a hőmérséklet, az ékszerteknősnek pedig főleg ilyen fiatalon 26-28 fok az ideális. Ráadásul az egyik ragadozó, a másik pedig táplálék.

Így a technikai megoldások nehézségére már nem is térnék ki.

2011. dec. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam írni amit Murr, úgyhogy csak annyit mondanék hogy szerintem hülyeség lenne!
2011. dec. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
én is irtam ki hasonló kérdést. én muszály berakjam a teknőst a 100 litres akváriumba. nagyon is élvezi ott, a halak is mind élnek mert egyenlőre nagyobbak mint ő. mire a teknős megnő bizti nem lesz már ebben az akváriumban, tehát csak átmenetileg lakik együtt halakkal (és halat kap ebédre:)) vicces, morbid)
2011. dec. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
félre értitek. az aranyhalam 4-4,5 cm. És ez nem is nő nagyra, mert ez olyan kisebb fajta.
2011. dec. 21. 17:36
 10/15 A kérdező kommentje:
És nem tavam van.
2011. dec. 21. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!