Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik barátom jódozott sót...

Az egyik barátom jódozott sót szórt az akvárium vizébe.18 literes 2 teáskanállal. Lesz valami baja a halaknak? (guppi ivadékok)

Figyelt kérdés
Mondtam neki,hogy jó ha sót szór bele fertőtlenítésre..bele is szórt de nem nézte meg,hogy jódozott vagy nem,és jódozottat szórt bele..Lesz baja a halaknak??:O
2011. dec. 18. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is most lett pár darab.
2011. dec. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja nem lesz. Egyszer én is jódozott sót szórtam, mondjuk az igaz h nem ivadékok voltak hanem olyan 4-5 cm-s guppik.
2011. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi bajuk nem lesz 2% káliumjodidtól.
2011. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban semmi para.
2011. dec. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
A jódtól nem lesz bajuk, a mai sóban már nagyon kevés van. a sózás viszont elkendőz egyes problémákat, másokat meg ront. A sózott vízben nehezebben kapnak nitritmérgezést a halak, viszont rontja a szűrőbacik hatékonyságát, így nagyobb az ammónia és nitritfelhalmozódás veszélye.
2011. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát jód kell a gerincesek növekedési hormonjához. Ekkora mennyiség nem hiszem hogy gond lenne. Legfeljebb óriáshalai lesznek :)
2011. dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!