Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld algás az üveg. Mit...

Zöld algás az üveg. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
112 literes akvárium, és csak 18W világításom van, Philips Aquarelle csővel...mondjuk szépen nőnek alatta a növényeim, még a vízi hortenzia is nő mint a gomba, nem győzöm osztogatni a hajtásokat, pedig annak elvileg 1W/liter kellene. Na mindegy...szóval nem tudom miért van ez. Nem körbe az egész, csak az első üveg...zöld pontalgás vagy nem tudom. Meg cserélek heti 30% vizet is, szóval nem értem...mit csináljak vele? Már annyira rá van "kövülve", hogy körömmel se tudom lekaparni. Nagyon ronda... :(
2011. dec. 18. 20:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabadna ilyen sűrűn cserélgetni a vizet, pont elég az ami elpárolog. Nekem most volt pár hónapja kitakarítva 4 év után, ugyanolyan szép. Talán túl sok hal eledelt raksz bele, azért feltűnően algás. Vegyél algaevőket.
2011. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! A vízcserével kapcsolatban nem állnék le inkább vitatkozni, biztos lesz aki leírja ide miért kell heti 30%-ot cserélni, nekem most nincs kedvem.


Túletetni biztos nem etetek túl, fagyasztottal etetek, és épp annyit, amit kb. 1 perc alatt megesznek. Majdnem még inkább kevesebbet adok, mint amit "kérnek". Algaevőm van, törpe szívóharcsák, ancit nem vehetek, mivel garnéláim vannak. Szóval ezek biztos nem problémák.

2011. dec. 18. 20:43
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Biztos van előnye, de nagyobb az árnyoldala. Nem szabad olyan sűrűn cserélni..
2011. dec. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tüneti kezelésre nagyon jó a sima borotvapenge. Karcmentesen, könnyen lehozza, csak a kezedre kell vigyáznod. Én egy kis szigetelőszalagot szoktam ragasztani a felém álló pengéjére, mert utálom a hajszálvékony vágásokat, nagyon idegesítőek tudnak lenni :)

Nem tudom, mennyi idő alatt algásodik be nálad az üveg, ha hetek-hónapok kérdése, akkor nincs gond, viszont ha nagyon sűrűn, akkor talán a szűrésen lehetne javítani (bár azt sem tudom, hogy milyen). Vagy még ami szóba jöhet, hogy túl sok természetes fény éri, az a hortenzia növekedését is magyarázná.

2011. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves ezio, a vízcseréknek nincs "árnyoldala", ha egy nagyon picit utánaolvasnál és belelátnál az akváriumokban lejátszódó biológiai és kémiai folyamatokra, ezt te is tudnád és nem tanácsolnál butaságot. Javaslom például a Horn-Zsilinszky könyvet, nagyon szépen, részletesen le van írva a nitrifikáció.
2011. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hát kb. olyan 4 hónapos az akvárium, de beállt vízzel lett beindítva, mert egy 35 literes nano-ból csináltam ezt a 112 literest. A szűrésem Aquael Fan2 Plus, nem valami erős, de mivel garnélák vannak meg kevés és kistestű halak, meg rengeteg élő növény, nem hiszem, hogy ez lenne a baj. Mondjuk tervezem a külső szűrőt, csak még egy kis anyagi segítség kell hozzá. :)

Természetes fény nem éri, napfény főleg. Reggel süt a szobámhoz a nap, de ahhoz a falhoz nem, és van sötétítő függönyöm is, azt meg csak akkor kötöm el, ha már nem süt oda a nap. De az ablaktól is kb. 1-1,2 méterre van az akvárium, ha nem kapcsolok villanyt meg még nem kapcsolt fel a világítás, akkor szinte sötét is van az akváriumban. :) Ja és ami kimaradt, napi 9 órát világítok, déltől este 9ig.

2011. dec. 18. 20:56
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja azt megint kihagytam, hogy kb. 4 hónapja van meg az akvárium, és olyan 1,5-2 hónap után kezdett algásodni, de nem annyira vészesen gyorsan...csak hát egyre sűrűbb. :) De nem zavaró benézni meg ilyenek, csak közelről látszik...de engem zavar. :)
2011. dec. 18. 21:01
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak most algásodott be ennyire, 4 hónap alatt, akkor nincs semmi gond, ez teljesen normális.

A szűrés viszont jóval a minimum alatt van, azon nem lenne rossz fejleszteni. Ha nem is külsőt vennél, hanem mondjuk egy dupla ilyen teljesítményű powerheadet nagy szivaccsal, már az is sokat segítene és az megvan kb. 3000 Ft-ból. Sok növény esetén pont hogy kell az erős szűrés.

2011. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

De mondom, ha 4 hónap alatt algásodott be és még csak nem is zavaróan, akkor jól csinálsz mindent, nincs gond.

Jut eszembe, van amúgy pengés algakaparó is, csak nekem mindig a legolcsóbb megoldás jut eszembe legelőször, nem szeretek felesleges dolgokra költeni :)

2011. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát én se szeretek feleslegesen költeni, ha olcsóbban meg lehet oldani házi barkáccsal. :) Szóval a pengés megoldás lesz, a szűrésen pedig mindenképp javítok. Van egy powerhead-ünk, de azon akkora szivacs van, hogy bele se férne az akváriumba. Meg hát asszem 1600 liter/órás. :D A 300 literes sügeresbe volt, csak azt most megszüntettük, de azért ezt a powerhead-et nem szeretném beletenni...olyan sodrást csinálna, hogy nem élnék túl szegény kis garnéláim meg halaim. :) Meg hát tényleg nem férne bele...
2011. dec. 18. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!