Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 54 literes akváriumom...

Van egy 54 literes akváriumom benne egy tucat halacskával. Kaptam egy 20 cm-es édes rákocskát beleraktam az akváriumba, reggelre egy hallal kevesebb lett, amelyet nem találtunk meg. Kérdésem, elképzelhető, hogy megette az én kis halamat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
megkóstoltad, nem sós? mitől édes?
2011. dec. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát, ha eltűnt a hal, és a rák megjelenése előtt nem volt gond velük, akkor bizony megeshet.
2011. dec. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel az ilyen méretű akváriumban tartható rákok ragadozók, így igen, a többit is el fogja fogyasztani. Az már mondjuk más kérdés, hogy kizártnak tartom a 20 centit (az akváriumod hosszának harmadát elfoglalná), maximum 10 centi lehet.
2011. dec. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem 2 cm-es az a rák?
2011. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mit kaptál.

Kubai kékrákot, törpe tarisznya rákot?

2011. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hja 20 cm, az basszus, milyen rák? szerintem is 2 cm lesz az.
2011. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:

A lousianai vörös rák simán megnő 20 centisre. Sőt a természetben 30-ra is. Ennek a fajnak van barna, vörös, fehér és kék változata is, és a legagresszívabb az összes közül. Azért tűnt el csak egy hal, mert nem volt éhesebb. Nem ártana utánaolvasni egy állatnak, mielőtt hazavisszük.

Egyébként az összes többi rák is hajlamos halat enni. A floridai kék rák híres agresszor még, a márványrák kispályás versenyző, de azért az is gyilkol néha, egyedül a mexikói narancs törperák biztonságos.

2011. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos elírás. Nem hinném, hogy egy 20 centis dögre írná, hogy kapott egy "édes rákocskát". Bár ki tudja...kinek mi az aranyos :)
2011. dec. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!