Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csipkelődnek különböző...

Miért csipkelődnek különböző fajú halak?

Figyelt kérdés
amanda lazac és fekete neon csinálja időnként, hogy "rárabol" a másik halra és belecsíp egyet, vagyis annak néz ki.Agresszívaknak tűnnek pedig nem szokták mindig.Rossz a víz minőség, esetleg stresszesek vagy mindez normális?
2011. dec. 21. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
én is megfigyeltem már két különböző dánió között... nem tudom mi lehet az oka, de nem bántják egymást, csak "elhessegetik". Szerintem ez annak tudható be, hogy 2 különböző faj és nem bírják annyira egymást. Mint pl. a kutya meg a macska, ők is egy élettérben laknak, hasonlóan néznek ki és mégsem kedvelik egymást, csak ha jó ideje össze vannak szoktatva.
2011. dec. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
lehet, de ez nem mindig van így,általában szépen úsznak egymás mellett és csak néha jön ez elő.A kutya macska meg mindig kergeti egymást(mikor melyik a fogó :) ),de értem mire gondolsz.Igazából szerintem a víz minőség miatt van,de nem vagyok benne biztos,azért kérdeztem
2011. dec. 22. 23:19
 3/6 anonim ***** válasza:
miért, milyen a vízminőség?
2011. dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
algás kicsit az akvárium fala,meg lehet h van kaja maradék
2011. dec. 23. 23:38
 5/6 anonim ***** válasza:
a vízminőséget keménység, ammónia/nitrit/nitrát szint, pH érték, hőmérséklet alapján szokták jellemezni.
2011. dec. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

és ha sok a kaja akkor megváltozik az NO_x és ammóniaszint.Keménységgel nincs gond(de ha lenne akkor csak néha jön elő a csipkelődéssel vagy mi?). A pH semleges közeli, az lehet hogy ingadozik de keveset.A hőmérséklet is csak nagyon kicsit változik de a halaknak megfelelő.


Azért írtam, hogy másnak is volt e hasonló tapasztalata. Hogy megváltozott valami érték és ezért jött elő a jelenség.köszi

2011. dec. 24. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!