Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a zebradániómnak?

Mi baja lehet a zebradániómnak?

Figyelt kérdés
Vannak zebradánióim azok közül az egyik nőstényt úgy vettem meg, hogy van egy furcsa tulajdonsága: Amikor enni adok a halaknak (és nem etetem túl őket mindig pár perc alatt megeszik a kaját) akkor túleszi magát. Ha fagyasztottat ha szárazat adok neki mind1. Csak ha zöldséget adok nekik akkor nem eszi túl magát. A túlevés pedig abból áll hogy fel van puffadva és a víz felszínén van, mert nem tud lejjöni gondolom nem bír elég vizet vinni az úszóhólyagjába a sok kajától. Másnapra mindig rendbe jön és kutya baja sincs. A mai napig megvan a többi halnak pedig semmi baja úgy hogy szerintem nem fertőző.
2011. dec. 21. 20:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah és még annyival egészíteném ki hogy agusztusba vettem őket
2011. dec. 21. 20:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem fertőző, csak szegényke nincs rendben genetikailag. Ha úgy látod, hogy ettől még nem szenved, akkor meg lehet tartani. De ha kínlódik, akkor talán jobb, ha elpusztítod. Az mondjuk nagy etikai és lelkiismereti kérdés, hogy mi a jobb, hogy miben dönthetsz te, de ő a természetben például már nem élne. Lehet, hogy jobb lenne neki, lehet, hogy nem. Ezt neked kell mérlegelned.
2011. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ!

Szerintem nem fogom megölni először is mert nincs hozzá szívem és annyira nem szenved, másodszor is mert nincs jogom hozzá ugyanis nem tudom, hogy ő meg akar - e halni vagy nem.

2011. dec. 21. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, pont ez a bonyolult kérdés.

Mert most mondok két dolgot: 1. A természetben ő már halott lenne, nem véletlenül. A természet törvénye, hogy a gyenge, sebesült állatok elpusztulnak. Te nem tudhatod, hogy ő mennyire szenved. Viszont mivel ösztönlény, nem képes az öngyilkosságra, tehát ő ezt nem tudja eldönteni.

2. Ha felelősséget vállalsz valamiért, akkor azzal vele jár az is, hogy nem csak a kellemes dolgokat teszed meg, hanem a fájdalmasakat is.


Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy el kell pusztítanod, hanem hogy a saját érzelmeidtől függetlenül, racionálisan kellene átgondolnod a helyzetet. Ne azért maradjon életben, mert neked kellemetlen lenne megtenni valamit.

2011. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen értem mire akarsz kilyukadni. De ma rájöttem, hogy ha egy nap többször adok nekik enni, de csak egyszerre nagyon keveset akkor nem tudja magát telezabálni. Attól pedig nem kell félnem hogy éhen marad, mert ő az egyik legfalánkabb és leggyorsabb közülük.
2011. dec. 22. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!