Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek? Megvettem a...

Mit tegyek? Megvettem a halakat, de a a betta nem nyugszik!

Figyelt kérdés
Megvettem a 10 neont 6 kulit, 1 sziámi hím bettát, 2 méz gurámit.. 100 literes az akvárium... betta szegény méz gurámiknak nem hagy nyugtot, neonoknak is neki megy... pedig a kereskedésbe neonokkal volt....: nem fog változni, akk vissza viszem inkább! akk még 5 neont helyette vagy mit?
2011. dec. 21. 22:26
1 2
 1/16 anonim válasza:
15%
Ne vidd vissza! vegyél belemég egy csukát
2011. dec. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A bettát tedd külön egy kisebbe.
2011. dec. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
ne hallgass rá!
2011. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Eleve nagy ez a látszám egy 100 literes akváriumhoz.

Ha a bettát megszeretnéd tartani akkor vegyél neki külön egy 30-40 literest.

2011. dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A bettát egyelőre tényleg külön kellene venni, őt utoljára szokás telepíteni. Jobban elfogadja a többi halat, ha azok már megszokták a helyüket, ő pedig már a kialakult társaságba csöppen bele. Ilyenkor nem érzi magát biztonságban, nem ő a domináns. Ezt mondjuk megoldhatod úgy, hogy egy jégkrémes vagy valamilyen tálkát pár helyen átfurkálsz, majd belógatod a vízbe, pár napig meglesz benne. Aztán néhány nap múlva lámpaoltás után engedd be, majd másnap se világíts. Így hirtelen ennyivel lehet próbálkozni. De ez sem tuti siker, a betták kiszámíthatatlanok. Lehet belőlük békéset kifogni, ez a társaság szokott működni. De sajnos van, hogy nem :S
2011. dec. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, nagyobb az aki, 120 literes, így szerintem egyáltalán nincs gond a létszámmal. Egyszerűen csak rossz bettát fogott ki.
2011. dec. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Jó ötlet amit írtál, bár én még így se merném megreckíroztatni... Lehet, hogy eleinte műkődne a dolog, aztán meg kitudja, lehet később megint agresszív lenne a betta. Jobb azt külön rakni, így neki és a többi halaknak is jobb lenne.
2011. dec. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
112 literes... no igen, 80x35x40 halas boltba úgy adják el, ha az ember belső paramétereket számítja, levonja az üveg vastagságot stb. 100 literre jön ki..
2011. dec. 21. 23:14
 9/16 A kérdező kommentje:
10 neon 2 centis most, gurámik 3-4.. alig látni őket így is az akváriumba..:D
2011. dec. 21. 23:14
 10/16 anonim ***** válasza:
na jó de még nőni fognak, főleg a gurámi meg a kuli :D
2011. dec. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!