Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel etethetem a 2 napos...

Mivel etethetem a 2 napos platti ivadékokat?

Figyelt kérdés
Első szülésen vagyunk túl. :) De csak sajnos 3 ivadékot sikerült megmentenem, mert nem tudtam, mikor fog szülni és a többit valószínű megették. Külön raktam őket egy 35 literes "nevelő" akviba. Azt olvastam, hogy 2x érdemes őket etetni ivadékoknak való táppal. De ezeknek konkrétan mi a neve? Mit adhatok nekik? Segítsetek légyszi. Köszi.
2011. dec. 22. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van tetra ivadéknevelő táp ami elég drága..Én összemorzsolt száraz táppal etettem őket és semmi bajuk nincs még most is vígan élnek..:) úgy hogy szerintem az is jó lesz erre a célra..:)
2011. dec. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kzs ***** válasza:
100%

Van ilyen táp: pl. a tetra-min junior, vagy a Sera micropan.

De ha nincs ilyen, nem muszáj venned.


Egy kávédarálóba összeöntesz különböző eleségeket - főleg növényi eredetűeket -, és ledarálod.

Vagy nagyon jó még a mirelit parajpüré is. Ebből egy kis mennyiséget egy pohárnyi langyos vízben felolvasztasz, és beleadagolod az akváriumba.


Különben a plattik - úgy mint a legtöbb elevenszülő faj - túlnyomórészt növényevők.

2011. dec. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van a Fix-nek is olcsó ivadéknevelő tápja: piros dobozos. Az viszont olcsó, és meglepő módon szeretik a halak. Apróbb szemű, mint a sera micron. Szinte mindenhol lehet kapni.

[link]

2011. dec. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezeken felül még vehetsz fagyasztott cyclopsot, az is nagyon pici. Illetve 1-2 hetesen már bőven megeszik az artemiát is. Igazából azt cáfolnám, hogy főleg növényevők, inkább mindenevők, kell nekik a fehérje, de a növényi eredetű táplálék is. Tehát vegyesen lenne a legjobb.
2011. dec. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!!
2011. dec. 22. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!