Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti szerintetek miért halnak...

Ti szerintetek miért halnak meg a halaim kezdő akvarisztikus vagyok még. Van levegöztető műnövények aljzatnak kö hőmérö Tehát nem tudom mi a baj ti szerintetek mi?

Figyelt kérdés
már meg halt 6 guppy 2 pillangó törpe sügérem 1 betta hímem 2 vitroláshal egy alganyaló egy xifó 3 blackmolly lehet az a bajuk hogy nincs fütötest de az eladó azt mondta átálnak erre a hömérsékletre nem muszály bele csak legyen meg a 20 celsius fok. Most már csak egy xifó nőstény egy betta nőstény egy molly nőstény maradt ti szerintetek mi a baj? Pedig van egy kissebb akváriumom is amiben 2 aranyhal és egy pár betta és semmi bajuk idáig pedig azt csak 21literes akvárium amiből pedig meg halt ennyi hal 50 literes.
2011. dec. 22. 15:03
1 2
 1/17 zokniszörny ***** válasza:
69%

1.) működik rendesen a levegőztető? Érdemes ellenőrizni.

2.) mi igazi növényeket raktunk be a halainknak anno, talán a műnövények helyett ideálisabb lenne.

3.) lehet, hogy valami betegség elterjedt köztük.

4.) túl kicsi akvárium - túl sok hal.

2011. dec. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1.)Az eladó átvert..ezek a halak nem összevalók..a pillangó törpesügérnek lágyvízkell a sima csapvíz nemjó.20 fok egyiknek sem felel meg legalább 25-26 legyen!!!

2.)Ez rengeteg hal 50 literre TEJÓÉÉG!!a guppiknak jó lenne a pillangó törpesügérnek minimum 90 liter kell a vitorláshalat meg 200 litertől lehet egészségesen tartani!!!az alganyalóról nem is beszélve..nemsokára akkora lesz,hogy ebben a kis akváriumban megfordulni sem tud..

3.)A 21 literesbe nagyon sok a 2 aranyhal meg egy pár betta!!!Sőt már állatkínzásnak minősül ha 30 liter alatt gerinces állatot tartasz!!Főleg ennyit..


Tehát amit tegyél ha azt szeretnéd hogy jó legyen a halaidnak és ne dögöljenek meg..

Vidd vissza a két aranyhalat meg a bettákat meg az akváriumot.ezt szüntesd meg..Ami az 50 litereset illeti vegyél bele olyan halakat amik a kezdőknek való guppiból vegyél 4-et(1 hím 3 nőstény)a xifót is vidd vissza mert kicsi neki a molli mellé meg vegyél még párat.Algaevő helyett törpe szívóharcsábol vegyél négyet..


Legközelebb mielőtt halat veszel olvass utána az igényeinek!!!!!!


A kérdésedre a válasz:AZÉRT HALNAK MEG A HALAID MERT ROHATTÚL TÚLNÉPESÍTETTED OLYAN HALAKKAL AMIKNEK NEM MEGEGYEZŐK AZ IGÉNYEIK!!!!JA ÉS VEGYÉL EGY FŰTŐT,ÉS SZŰRŐT..A LEVEGŐZTETŐ NEM SOKAT ÉR..A SZŰRŐ A FONTOSABB!!!!!!!!!

2011. dec. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 zokniszörny ***** válasza:
100%
Igen, ezen gondolkoztam közben egyébként, csak nem mertem hülyeséget írni, hogy szerintem szűrő és fűtő is kéne, mert nekünk volt az akváriumunkban. Meg én is hozzá akartam volna tenni, hogy bizonyos halak nem férnek meg egymással (pl. a sügerek elég territoriális halak).
2011. dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Istenem, de utálok ilyeneket olvasni...

Meg se próbáltad bepötyögni googleba, hogy aranyhal? Mert akkor látnád, hogy 200 literes akváriumba való...


Így néznének ki az akváriumaid, ha normálisan csinálnád:

2 pillangó tarkasügér egy 70 literes lágyvizes akváriumban, külön a többiektől, egy 300 literes vitorlásokkal, guppikkal, xifókkal és mollykkal, egy 30 literes egy bettával, valamint egy 200 literes aranyhalakkal.

Tehát a mostani halaidnak az összesen 70 liter helyett 600 liter kellene. Minden akvárium szűrővel, fűtővel, világítással, igazi növényekkel, vízcserékkel.

Most ezek alapján remélem rájöttél, hogy nagyon rosszul csinálod a dolgokat.

Regisztrálj akvarista.hu-n és olvasd el az ingyenes e-bookokat. Majd hirdesd meg a túlélőket, ingyen elvihetőként. Tartsd meg az 50 literes akit, vegyél bele szűrőt és fűtőt, tarts benne mondjuk 6-8 guppit. A 20 literes meg marad karanténnak, vagy a bettának, szintén szűrővel, fűtővel.

2011. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
ezek a halak nem egyszerre voltak benne csak maikor elpusztult belöle vettem bele mást 10 halnál a 50 l es ben sosem volt több az aranyhalat meg azért vettem mert az eladó ezt ajánlta kezdöknek a 21 l es be
2011. dec. 22. 15:50
 6/17 anonim ***** válasza:

Oké, de látod, hogy külön külön is sokkal nagyobb akváriumra van szükségük.

Nézz fel a diszhal.info-ra, ott láthatod az ideális hőmérsékleteket, akváriumméreteket.

Ehhez az eladóhoz pedig ne menj többet, mert gyakorlatilag kirabolt téged.

2011. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
ott szoktam nézegetni a halakat és olvasgatni is
2011. dec. 22. 16:05
 8/17 A kérdező kommentje:
akkor szerintetek hogy induljak neki újból?
2011. dec. 22. 16:14
 9/17 A kérdező kommentje:
és az normális hogy a az aljzaton mindig van felesleges kaja?
2011. dec. 22. 16:15
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
az nem normális..túletetsz vegyél csigákat vagy páncélos harcsát..
2011. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!