Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór ellen? Mit tegyek? HELP!

Darakór ellen? Mit tegyek? HELP!

Figyelt kérdés

sziámi halamat beadtam, vettem 3 neon halat a csapatba, persze nem mentem pestre, de ott nem látszott semmi,miután betedtem, 30 perc várás, vizből át 1/3-ada, megint 30 perc, nem volt hirtelen hőingás, utána benegedtem halakatat 1-2 neonon van 1-2 kis pont, sztem ez darakor kezdete..


vannak kulijaim pikkely nélküli halak.. ezek a szerek amiket írnak nem tesznek jót mert rezet tartalmaz.. kezelésbe bele is pusztulhatnak.. de rajtuk nincs semmi sem, meg neonok többségén..


viszont írja h ki lehet parazitát írtani akár napi 2-3 órára vizet 30-32 fokon tartani olyan aksiba, aminek nagyon árt a lakóinak a darakor elleni gyógyszer, mit tegyek, emeljem fel 32 fokra hőmérsékletet 2 órára? nem fognak megdögleni halaim? mert 27-et még elviselik, és van 2 méz gurámi aminek 24-26 a jó..


2011. dec. 23. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
rakd külön a biztosan fertőzötteket, egy 10 literes akvárium is jó, szivacsszűrő, fűtő legyen benne. ott kezeld őket, hátha szerencséd van és a többi halra még nem terjedt át.
2011. dec. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem tudom, azt olvastam, hogyha megjelent a halakon, akk már a parazita benne van vízbe.. nekem nyugodtan úszkálnak, nem mennek az aljára, nem dörgölöznek semmihez... na mind1, érdekes..
2011. dec. 23. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:
igen, de nem biztos, hogy ki is jön a halon a fertőzés
2011. dec. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
malachit zöld és meggyógyulnak,nekem használt,vagyis a halaimnak,1-2 guppy elhullott sajnos,amin a fehér pötty megjelenik szedd külön és imádkozz érte
2011. dec. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja és a hőfokot emeld 28 fokra és egy evőkanál só (étkezési) 60 literbe
2011. dec. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

alapból magasas hőmérséklet 26,5-27 fok...


elűnt róluk szerencsére..:D

2011. dec. 24. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!