Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet e növelni az aquael fan...

Kincsy83 kérdése:

Lehet e növelni az aquael fan 3 belső szűrő áramoltatását valahogy?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy lehet.


Tulajképp akkor fújna erősebben, ha ráhúznál egy gumicsövet a szájára, és a cső végét összébb nyomnád, de lehet hogy nem tenne jót a motornak az ilyen fajta terhelés.


Nekem a 200 lityibe egy Aquael powerhead circulator 1100-as van, ez jóval erősebb. Van rajta egy nagy szivacs is, azt külön kellett megvenni. Így néz ki:

[link]

Szerintem ez egy 300 literes akváriumot is elbírna.

Én ugyan 200 literesbe használom és ott túl nagy sodrást produkált, ezért gyengítenem kellett rajta. Ráhúztam egy rövid csövet aminek az oldalára fúrtam 6 lukat, úgy jobb lett.


Szóval gyengíteni könnyű bármilyen szűrőt házilag, de erősebbre csinálni, szűkítőt ráhúzni nem nagyon érdemes, de próbálkozni lehet.

2011. dec. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a tetején lévő szabályozó maximumon van, nem lehet tovább erősíteni.

Ha nagyon régi a szivacs, és már nincs tartása, akkor ki kell cserélni, mert az is sokat folyt az áramláson.

2011. dec. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2011. dec. 27. 01:03
 4/4 A kérdező kommentje:
És esetleg egy nagyobb rotort belerakni? az enyémben lenne rá hely, csak nem tudom hogy be lehet e szerezni valahol.
2011. dec. 27. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!