Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik garnélát lehet 26-27...

Melyik garnélát lehet 26-27 fokos vízbe tenni?

Figyelt kérdés
diszhalinfom látom hogy tigris, amano, red, yellowoknak egészen 28 fokig jó, mi véleményetek? jávai mohámon nem tudom a tetején fehér szörök jönnek nem is tudom.. mintha penész lenne, vagy csak kaja pont oda hullik
2011. dec. 26. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon felgyorsul az anyagcseréjük, és így kevés ideig élnek.
2011. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

akk diszhalinfó elmehet a sóhivatalba hogy 18-28


22-28 fokot ír.. tehát tök nagy különbséget..

2011. dec. 26. 23:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát red cherry, Yellow nyáron nekem nem dölgött meg a nagy melegben sem, de nem olyan jó nekik. De mért van neked 28 fok a vízben? A lámpa fűti ennyire? Ha most ilyen meleg, mi lesz nyáron? Szerintem tegyél rá egy PC ventillátort, egy DC 6, vagy 9 Voltos adapterre kötve, és fújasd vele a víz felszínét valahogy, 1-2 fokot biztosan hűt rajta, és úgy már jó lesz a garnéláknak.
2011. dec. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
26 fokos vizet akartam, 25,5-re van állítva, 26,5,27-re felmegy a lámpa által... nekem van egy üveglap odavágva h ne csapja fel a világításhoz a vizet, anno mikor vettük az íves aksit 10 éve kb. akkor még celofán szerű anyaggal volt kibélelve, és felcsapta vízet és teljesen elrohadt az anyag... mostaniakra már nem tesznek... ezért apukám vágatott egy üveglapot, és csak ahol kaját szoróm be nyítónál ott van bevágva az üveg..:D lehet az is számít + melegít..h üvegen verődik fa fény a vízbe..
2011. dec. 27. 00:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fúrj fel a falra 2db L alakot (polc tartót) és tedd arra a neonokat. De ez legyen kicsit magasabban, azaz legyen alatta 10 centi hézag, akkor nem lesz párás a neon és üveglap se kell alá. Persze csak ha nem gond, hogy szétfúrod a falat.
2011. dec. 27. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:

Vagy a fűtőd rossz, vagy a hőmérő van rossz helyen, vagy nem keveredik el rendesen a víz. Így télen, amikor a szobában nem megy fel nagyon a hőmérséklet, a fűtőnek alkalmazkodnia kéne. Tök mindegy, hogy a lámpa vagy a fűtő fűti fel, ha eléri a beállított hőmérsékletet, le kéne kapcsolnia.

Ha a vízáramlás iránya nem jól van belőve, akkor előfordul, hogy fent egy melegebb vízréteg marad, lent meg egy hidegebb. Ha a fentit méri, akkor így kijöhet a 28 fok. Meg akkor is, ha a mérő közel van a fűtőhöz.

A 28 fok nem csak a garnéláknak nem kedvez, de a legtöbb halnak sem.


Nyáron nálam is volt 28 fok, a red cherryk és az amanok túlélték, de nem díjazták.

2011. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

28ra nem megy fel..


25,5-re volt állítva és 26,5 re ment fel..


most 25-re tettem..

2011. dec. 27. 18:22
 8/11 A kérdező kommentje:

bal oldat van szürő és melegítő... és jobbo ldalt másik oldalon fent van az a belső hőmérő..


és van egy külső hőmérő.. ami 3-at mutat, középső a mérvadó... 24-26-28 az, belsőn most 26,5-öt..

2011. dec. 27. 18:24
 9/11 A kérdező kommentje:
26 fok az már úgy elfogadható nekik nem?
2011. dec. 27. 18:34
 10/11 anonim ***** válasza:
aha
2011. dec. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!