Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sos. Nagyon fehér büdös víz....

Sos. Nagyon fehér büdös víz. Mitől?

Figyelt kérdés
szóval, nagytakarítottuk az 50 literes akváriumot aljzatcsere miatt, igaz nem sokat vártunk a vizzel, beleengetkük a halakat, 2 napig szörnyű fehér átláthatatlan büdös volt a víz, újra kiszedtünk mindent, 3 haltetem volt a vizben, lecseréltem megint a víz 80%-át ( 2 napig állott felforralt vizzel)és ugyanúgy fehér és büdös a víz egy nap után. mi lehet?
2011. dec. 26. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
ilyet még nem láttam. Milyen talajt raktál bele?
2011. dec. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Teljesen kinyírtad az akvárium szűrését, az lenne a csoda, ha nem ez történt volna. A fehér köd egysejtűektől lehet, a bűz pedig azok végtermékétől.

Sötétíts el 1-2 napra, és használj sera nitrivec-et.

2011. dec. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kár volt megvárni vele a halak elpusztulását. Nem volt gyanús hogy minden hal az aljzaton úszkál? Sajnos a vízcsere nem oldja meg a problémát, inkább teret ad szaporodni újból. Sera nitrivec, folyamatos levegőztetés, és sötétség. Nagyjából 15-18 óra alatt beáll a rend.
2011. dec. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
Hát, elég nehéz megmondani, hogy a talaj, vagy az infusoriumok okozták e, a zavarosodást, de én is ez utóbbira tippelnék.Ezeket az egysejtűeket, vízcserével nem lehet kiirtani, ha egyszer elszaporodtak, ment amint, írtad is másnapra ugyan úgy nézett ki a víz, borzasztóan szaporák és gyakorlatilag az összes oxigént kivonják a vízből és a halak megfulladnak.Tűzoltásnak, jó vízcsere, a levegőztetés és a sötétítés,de azonnal gyógyszerezni kell, mert az egész állomány rámehet órák alatt, ha késlekedsz.Azt azért tudnod kell, hogy elhanyagolt, túletetett, akváriumoknál szaporodhatnak el ilyen mértékben.Nem ártana a halakat tiszta vízbe tenni, mer nem biztos, hogy életben maradnak addig, amíg a gyógyszer hatni nem kezd.Ha esetleg van otthon neomagnolod, azzal is kezelheted a problémát, 1db elég az akváriuma.Ha letisztult a víz, csinálj 40%-os vízcserét és mehetnek vissza a halak.Minden esetre a nagytakarítást, máskor, fertőtlenítés is kövesse és legalább 1hétig óvatosan etetés, valamint a régi víz egy részét félre kell tenni és ebben járatni a szűrőt, a halak is ebben az edényben kellene , hogy legyenek, ez idő alatt, etetni nem szabad.A takarítás végén az akváriuma kb 60%- állott vízet és 40%- régi vízet keverj.Remélem egy-két halat meg tudsz még menteni.
2011. dec. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
lámpát lekapcsoltam , baktériumokat beleraktam, halakat ki se tudom venni, nem látom őket, vagy nehezen. és várom a csodát:S:S:S::S köszönöm a tippeket.
2011. dec. 27. 23:31
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Ne a csodát várd, hanem mint írtuk, csinálj részleges vízcserét, járasd a levegőztetőt és tegyél a vízbe gyógyszert, azzal még nem oldottad meg a problémát, hogy lekapcsoltad a villanyt.Sajna nem hiszem, hogy ezt így túlélik.Nem igaz, hogy nem tudtad értelmezni a leírtakat, ketten is jeleztük, hogy gyógyszer is kell.
2011. dec. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én meg írtam hogy beleraktam....köszönöm.
2011. dec. 30. 00:00
 8/10 A kérdező kommentje:
amugy sokkal jobb már, oxigént is kapnak, szebb a víz, a 40 % os vízcsere pénteken lesz.
2011. dec. 30. 00:03
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Akkor rendben, csak félreérthető volt, hogy baktériumnak nevezted a gyógyszert.:D Örülök, hogy sikerült még időben kezelned.BUÉK.
2011. dec. 31. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igazság szerint mert azt mondták a halas boltban hogy ez egyfajta baktérium, ami segít megtisztítani a vizet.de most el kell utaznom egy hónapra, és akire rábiztam nem ért hozzá... szóval tényleg szükségem van csodára.( hogy addigra már csak etetni kelljen őket)
2011. dec. 31. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!