Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért fekszik a talajon az...

Miért fekszik a talajon az aranyhalam?

Figyelt kérdés
Egy teljesen tiszta, rendszeresen cserélt, rendesen szűrt, 22 fokos vizű akváriumban él az aranyhalam néhány algaevővel, de nagyon gyakran csinálja azt, hogy lesüllyed és nem mozdul. Rendesen, függőleges pozícióban van, lélegzik, nézelődik meg minden, de alig úszkál. Ha etetem feljön és eszik. De akkor miért csak nagyon ritkán mozog?
2011. dec. 27. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem lehet, hogy stresszel? Az aranyhal rajhal, 1-et nem lehet tartani belőlük.
2011. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezt is akartam kérdezni, hogy neme magányos, de akkor lehet, hogy az. Mennyit kéne vennem mellé, hogy jól érezze magát?
2011. dec. 27. 16:49
 3/12 anonim ***** válasza:

5-6 hallal már nem lenne ilyen jellegű probléma. Nem tudom mekkora az akvi, egy ilyen csapatnak kell vagy 200 liter.


Ilyen tüneteket egyébként mérgezés is szokott okozni, szóval nem ártana egy teszt nitritre, nitrátra, ammóniára. Elhiszem, hogy jól szűrt, de az aranyhalak nagy zabagépek, sose lehet tudni, és jobb kizárni ezt a lehetőséget.

2011. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ. Mondjuk én sokszor cserélem le az akvárium teljes vizét és akkor mindent átmosok (még a kavicsokat is). Ma is lecseréltem, mert egy kicsit már zavaros volt és azt hittem, hogy nem kap elég oxigént.
2011. dec. 27. 17:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja én még annyit szeretnék mellé kérdezni hogy hány literes az akváriumod? És milyen időközönként szoktad csrélni a vizet?
2011. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Teljes vízcsere???

Még a végén tényleg összejön az a mérgezés...


Csak részlegeset szabad csinálni, mindent átmosni pedig akár több évente.

Ha ilyeneket csinálsz, akkor valószínűbb hogy a sokktól, vagy a bomlástermékek miatti mérgezésétől nem úszik.

2011. dec. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A részlegeset azért nem szeretem, mert olyan mintha nem is csináltam volna semmit, sőt még rosszabb, mert felkavarodik a víz és a szűrő hetekig nem viszi ki a koszt. Hát mondjuk nem hiszem, hogy ettől megdögölhet, mert mindig adok hozzá klórtalanítót, meg ilyen biológiai cuccokat, hogy rendesen beálljon a víz. Am az akvárium 70 literes, de nagy alapterületű.
2011. dec. 27. 19:12
 8/12 A kérdező kommentje:
De mellesleg az előző aranyhalam, amit elajándékoztam, az nem csinálta ezt.
2011. dec. 27. 19:23
 9/12 A kérdező kommentje:
Mintha egy nagyon minimális úszórothadása lenne, de nem biztos. Most vettem észre, hogy a farka felső részén pár milliméter mélyen le van válva az úszó. Az előző aranyhalammal nem volt ilyen és évekig élt így mielőtt elajándékoztam. Ezek szerint le van gyengülve és azért nem mozdul? Mit lehet ilyenkor tenni?
2011. dec. 27. 19:53
 10/12 A kérdező kommentje:
Egy halbiológus ismerősöm azt mondta, hogy ez lehet a hőmérséklet, légnyomás, stb. változásától is. Lehetséges ez?
2011. dec. 27. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!