Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehetne kiirtani a...

Hogy lehetne kiirtani a csigákat az akváriumomból?

Figyelt kérdés
Gyraulus acronicus -ról van szó, csak az a gond, hogy van red cherry és amano garnélám is. Ha jól tudom a csigairtó szerek veszélyesek a garnélákra, viszont annyi a csiga, hogy más eredményes módszert nem tudok elképzelni.
2011. dec. 30. 17:25
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy esetleg külön raknám a garnélákat egy másik akváriumba. Mennyi idő/ vízcsere után múlik el a szerek hatása? Milyen szert ajánlotok?
2011. dec. 30. 17:28
 2/16 anonim ***** válasza:
kipakolni mindent, csigákat kihajítani, a sódert átmosni tűzforró vízzel jó sokáig, hogy a csigapete is puszuljon.
2011. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is, ha már kiveszed a garnélákat, akkor ne vegyszerezz, hanem szedj szét mindent.
2011. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kb sehogy.

Vegyszerrel esélytelen, ipari sósavtól talán lesz némi fejfájásuk, de kiirtani ... hát talán dúsított uránnal.

Bőven elég, ha a szűrő szivacsban marad néhány pete, arról kis idő alatt ugyanúgy elszaporodnak.

Teljesen újra kell indítani, mindent gondosan átnézni.

2011. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Vegyel valamilyen Botia fajt!Nekunk 1 db botia kubotai(burmai díszcsík)4 nap alatt kipucolta az akvariumot,azota a még a kikelo kis csigakat is elintezte.Ráadásul szép és békés hal,állandoan mozog.
2011. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket!

Az a helyzet, hogy 54l-es az akvárium. Ebbe nem nagyon tudnék botiát rakni.

2011. dec. 30. 18:09
 7/16 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Ha nem csak a 100%-os tömegpusztítás érdekel, esetleg hosszútávon a kordában tartásuk is jelenthet némi javulást.

Éjszakára betett "zöldség csapdákkal" sokat ki lehet halászni. Használhatsz easy carbot is, ez egy folyékony szén forrás a növényeknek, állítólag befékezi a csigák szaporodását. Nem volt csigám, mikor ezt használtam, így személyes tapasztalatom nincs a hatékonyságáról.

A Botiák tényleg nagyok az akvidba, de csigaevő csigát tehetsz bele. Nem egy tömegmészáros, de besegít a ritkításba.

És etess kevesebbet! Ha nincs fölösleges kaja, nem tudnak olyan vészesen elszaporodni!

2011. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Daphina ***** válasza:
Csigaevő csiga jól jöhet neked.
2011. dec. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Van 2db , de nem használt semmit.

Sőt már az egyik el is tűnt, lehet túl kicsik nekik ezek a csigák és éhen halt.

2011. dec. 30. 19:27
 10/16 anonim ***** válasza:
biztos, hogy nem haltak éhen, a legkisebb csigákat is megeszik. Általában a talajban rejtőzködnek, azért nem látszanak a csiga evő csigák. De az is lehet, hogy megették egymást.
2011. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!