Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím bettához tehetek neonhalakat?

J3Tears kérdése:

Hím bettához tehetek neonhalakat?

Figyelt kérdés
Van egy hím bettám, ő most teljesen egyedül van egy kisebb, körülbelül 7 literes akváriumban, viszont szeretnék még valamilyen halat hozzá. Lehet, hogy hülyeséget mondok, nem értek nagyon az akvarisztikához, de én neonhalakra gondoltam. Ők ilyen kicsi akváriumban jól éreznék magukat? A hím betta nem falná fel őket (én úgy tudom, hogy csak a betta hímmel agresszívak, illetve a nőstény bettával, miután az lerakta az ikrákat)? És ha ez így működne, a neonoknak külön táp kellene, vagy azt is megeszik, ami a bettának van? És körülbelül hány neont javasolnátok ebbe a pici akváriumba?
2011. dec. 31. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:

A 7 liter nagyon kicsi akvárium (biztos 7 liter?)


A sziámi harcoshal alapvetően békés jószág, ettől függetlenül más halak félhetnek tőle. Nekünk is volt hím bettánk egy 25 literesben (még az is kis akváriumnak számít) neon halakkal volt és nem bántotta őket. Viszont a neonok ettől függetlenül féltek tőle, elbújtak és nem mertek enni. Ezért külön kellett választani őket.

2011. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem biztos, hogy 7 liter. akiktől kaptam, azt mondták, hogy körülbelül 7-8, gondoltam akkor biztos annyi :D
2011. dec. 31. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy bettának elég szokott lenni, azt szokták ilyen kicsi akváriumban tartani, de semmi másnak nem elég!

Pláne nem neonhalnak, ami csak csoportosan érzi jól magát, így nagy akvárium kéne hozzá.

Egyébként sem szoktak a hím betták mellé ilyen kicsi helyre mást rakni.

2011. dec. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat :)
2011. dec. 31. 13:34
 5/8 anonim ***** válasza:

A bettának is kell MINIMUM 25-30 liter, a neonhalból bedig a Vörös neonhalat lehet mellette tartani, de MINIMUM 60-70 litertől! Amúgy 30 liter alatt törvény tiltja a Gerinces állat tartását! Ja és ugye lgalább van fűtő, szűrő?


diszhal.info/Betta_splendens.php

diszhal.info/Paracheirodon_axelrodi.php


Olvass utána a haltartásnak!


[link]


Amúgy a betta természetétől függ, hogy lehet-e vörös neonnal tartani, az enyémek gond nélkül elvannak egymással.

2011. dec. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát nem azér', de ennek az egy halnak még ez is nagynak tűnik, arról nem is beszélve, hogy van, aki befőttesüvegben tartja őket. mindenesetre annyira nem érezheti rosszul magát, ha már másfél éve itt van, az előző bettám pedig 3,5 évig volt nálam.
2011. dec. 31. 15:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy más így tartja, de attól még nem az a helyes. Ja , te is elélnél egy ideig egy 2 négyzetméteres szobában, de nem lenne jó, mi? Legalább VAN SZŰRŐD FŰTŐD?
2012. jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
van.
2012. jan. 6. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!