Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell jávai mohát red...

Hogy kell jávai mohát red moor-ra telepíteni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
hajháló: DM-ben lehet kapni 500 Ft körül van 3 db. Lehet damillal vagy cérnával is, de én idegbajt kaptam tőle.
2011. dec. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Itt van még néhány :D


A hajháló lyukain áthúzogatod a növény részeit vagy kinő magától?


Mennyi idő múlva takarja el a hálót?(tápzás co2 megy 0,4w/l)


és a hálót hogy rögzíted?

2011. dec. 31. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úszó májmohával és egy másik mohafélével próbálkoztam. Csak szellősen szétterítettem, rászorítottam a hajhálóval. Eleinte kicsit bénán néz ki, de magától kinőtt a lyukakon. Kb 1 hónap múlva nagyon szépen nézett ki mindkettő. A jávaimoha talán nem ágazik el olyan sűrün, lehet ezt érdemesebb kicsit sűrübben rakni. És az külön jó, ha áramlik rá a víz.
2012. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hálót a túloldalon összevarrtam cérnával, nem kell nagy szabás-varrásra gondolni. Néhány öltés, csomó, azt jóvan.
2012. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A jávai moha, a weeping moha és a karácsony moha nem repül szanaszét. Egy sima damillal rá lehet kötni a fára, csak rátekered a damilt és nem kell túl sűrűn tekerni rá a damilt, akkor is ottmarad.


Az úszó májmohát szerintem jobb egy szúnyoghálón átnöveszteni, mert a hajhálón túl nagy lukak vannak, azon könnyen átesik és szanaszét repked a vízben. A májmohának nem kötődnek olyan jól egymáshoz a szálai, és ha nem nyírod, a töve is elrothad, ezzel régen én is kínlódtam, de meguntam és kidobtam a fenébe.


A fissidens mohát meg úgy lehet, hogy egy szál damillal összefogod a közepénél és rákötsz a közepéhez egy kis követ, egy szállal, ebből így egy kis bokrot lehet csinálni és nagyon szép.


A gömbmoha meg csak egy golyó, azt bedobod a vízbe, aztán kész. Vagy én csináltam vele olyat, hogy tizen-akárhány darab gömbmohát kihúztam laposra, a széleinél összevarrtam őket egymáshoz tűvel és damillal, így lett egy nagy lap mohám, az aljára siporax kerámia hengert is varrtam párat, súlynak, és így ezt lefektettem az akvárum aljára. Egy nagyobb követ is beraktam alá és ez most úgy néz ki, mint egy mini füves domboldal.

2012. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!