Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány fajta hal lehet együtt...

Xbellsx kérdése:

Hány fajta hal lehet együtt egy 10 literes akváriumban úgy, hogy nincsenek párban?

Figyelt kérdés
Van egy 10 literes akváriumom. Nemrég vettem bele egy Arany Mollyt, egy borostyán Mollyt, egy plattit és egy mexikói kardfarkú halat (szifót). Kezdő akvaristaként nem tudom megállapítani, melyik fiú és melyik lány. Azt vettem észre, hogy a legnagyobb hal (a szifó hal) mindig nekimegy a többi halnak, de van úgy, hogy az arany molly is. Ezt miért csinálják? Egyáltalán, lehet pár nélkül több halfajtát tartani, vagy amit én csinálok, hogy minden halfajtából csak egyet tartok, az nem jó? Köszönöm a választ előre is! :)
2012. jan. 3. 03:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
8%
De azért egyet értk egy kicsit velük ugyhogy mihelyt lesz pénzed akváriumra vegyél egy nagyobbat ez majd jó lesz az ivadékok számára:)és ezek a halak párban élnek de mindegyik eleven szülő:D és abban is egyet értek velük hogy az eladók szánalmasan hülyék XD multkor vettem az akváriumomba 4db rózsás díszmárnát(ne vegyél a halaidhoz mert kinyírja!!!!)beraktam őket megetettem és reggelre már kipurcantak:( :( és a 4összesen 1200ft volt!! :(
2012. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
0%
jó lehet nem lenne szabad 10 meg 20 literes akváriumokban tartani halakat, de én évek óta tartok halakat egy 20 literes akváriumban..volt amikor 13 hal volt a 20 literes akváriumomba..és nagyon jól bírták/bírják a közeget, és egymást is..a guppy és kisebb halak mellé nem ajánlott a szifó, mert nagyon agresszív hal, de ezt szerintem mondták neked. Inkább ilyen mollykat,guppykat,dániókat és plattikat rakj össze. Én párokban szoktam venni, mert úgy jobban érzik magukat:)
2013. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 fishbone62 ***** válasza:

Szeretném azzal kezdeni,hogy senki nem születik profinak!

De az a bizonyos 10 literes akvárium nagyon kicsi.Elmagyarázom :-kavics,növényzet,egyéb dekoráció és a halaid mozgástere már is a nullára csökkent . Azt a kis problémát meg se említem,hogy a biológiai egyensúly teljes hiányát tapasztalod majd pl : Algásodás,ammónia mérgezés oxigén hiány..stb. De a gyakori vízcserét se javaslom mert a halaid stresszesek lesznek illetve csak töröd szerencsétleneket.Azt javaslom szerez be egy 50 literes akváriumot 5-6ezer ft már kapsz-illetve azt tudod apránként fejleszteni.

Olyan élőlény nincs ami igénytelen esetleg ideig-óráig elviseli a hanyagságot ,tűr-szenved

[link] olvasd el a halaid igényeit...

2014. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!