Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kínai/gyöngyös razbóra (Pdeudo...

Kínai/gyöngyös razbóra (Pdeudorasbora parva) akváriumi tartásához mi szükséges?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 16:14
 1/5 Platypus ***** válasza:
0%

Kb. 150 literes akvárium, erős szűrő, hűvös víz ami nyáron sem melegszik az egekbe.

Igénytelenebb növényeket érdemes választani, mint az Anubiasok vagy a Cryptocoryne aponogetifolia.

2012. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Maximális hossza: 11 cm

Gyakori hossza: 8,0 cm

max. számolt életkor: 5 év

pH tartomány: 7,0

Vízkeménység 15 NK


Csapvízben, vagy lágyabb vízben lehet tartani szerintem.

Azt írják minden típusú édesvízben megmarad.


Bőséges élő növényzet szükséges.


Lassan áramló vizű tavakban található meg, a hegyi patakokban nem. Akkor nem szereti a nagy sodrást, bár akváriumban mi számít nagynak? Egyik se olyan nagy, amit használunk szerintem.


Tavakban kezdetben apró planktonszervezeteket fogyaszt, később nagyobb plankton rákokkal, úszó és lebegő rovarlárvákkal, valamint a víz alatti tárgyakon és növényeken kialakuló élőbevonattal táplálkozik.


Én akváriumba adnék neki sórákot, szunyoglárvát, tubifexet, esetleg algatablettát és a fagyasztott kajákat is bepróbálnám.


Hőmérséklet: 5 - 22 °C közötti tartományban


Kb úgy lehet tartani szerintem, mintha aranyhal lenne, csak ez elvileg szívósabb.

2012. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Eredeti előfordulási területe Kelet-Ázsia, valamint Korea és Japán szigete. Az 1963.-ban az importált növényevő halakkal együtt véletlenül került honosításra. Az első magyarországi példányt ebben az évben Molnár Kálmán találta meg a paksi tógazdaság területén. Tömegesen 1967-ben a biharugrai halgazdaságban jelentkezett. Olyan fajjal gyarapodott

a magyar halfauna, amely nem kívánatos. Jelenléte természetvédelmi problémákat is fölvet. Rendkívüli szaporaságával, alkalmazkodó képességével veszélyezteti az azonos élőhelyű apró termetű őshonos halfajok fennmaradását. Apró termetű faj, a nagyobbak hossza 8-10 legfeljebb 12 cm. Teste megnyúlt, oldalról lapított. A fiatalok nyúlánkabbak, az idősebbek vaskosabbak és zömökebbek. Szája felső állású, pikkelyei jól fejlettek, és mivel a hátsó szélük sötétebb árnyalatú, olyan hatást keltenek, mintha kidomborodnának.Többféle táplálékbázishoz is képes alkalmazkodni. Halgazdaságokban megfigyelték, hogy a gazdaságilag értékes halaknak adott takarmányt is szívesen fogyasztja.Akváriumban – akár trópusi díszhalak társaságában is – jól tartható. Kisebb csapatuk igen dekoratív, és a megfelelően berendezett akváriumban érdekes szaporodása is megfigyelhető.Nem igényel nagy teret 200-300 literben tarthatunk egy kisebb csapatot.

2012. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen csapathalak. Társaságban érzik jól magukat, és látszik rajtuk, hogy kiváló úszók. Szerintem olyan akvárium kéne, ami legalább 1 méter széles, vagy 150cm. Nem mondom hogy abban sokat tudnának úszni, de talán nem hülyülnek meg benne. Szóval odáig oké, hogy 2-300 liter, de akkor is inkább szélességben legyen több, és nem kell hogy magas legyen, szerintem. Ha egyáltalán elfér nálad egy ilyen nagy akvi.
2012. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. jan. 25. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!