Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik co2 rendszert javasolná...

Melyik co2 rendszert javasolnátok 20-30 literes nanohoz?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem profi cuccok de kezdő vagyok és ugye az anyagi lehetőségeim is végesek! Elsődleges cél hogy egy HC "gyepet" össze hozzak! Köszi a segítséget!!


[link]

[link]



2012. jan. 4. 23:35
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem egy jó táptalajjal, kellő világítással, szűréssel és rendszeres vízcserével, enélkül is sikerülni fog.Egy kicsit úgy érzem felturbózták a CO2-jelentőségét, elég kell legyen a bevitt légköri CO2. Azt tanácsolnám,hogy szerezd be a fent leírt dolgokat és próbáld ki előbb így.
2012. jan. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek közül egyik sem, vagy hát nem tudom.

Én biztos nem adnék ki pénzt rá. Én vagy vennék egy normális szettet 70-100 ezerért, vagy semmit.

Most ezért ott tartok, hogy nem vetem semmit.


A HC helyett tarthatsz más hasonló kis növényeket is, olyanokat, aminek nem kell CO2.


Pl nekem van egy kisebb Marsilea hirsuta gyepem, nagyon szépen terjed és nem kell neki CO2. Van az a magasabb féle Hemianthus, abból már egész nagy bokrok vannak, mert annak sem kell CO2, annak az a neve, hogy Hemianthus micrantemoides (HM). Meg van Weeping mohám is, ami szintén szép. Szeritnem próbálkozz te is inkább ezekkel.


Azon a pénzen megveheted ezeket a növényeket, plusz növénytápot hozzá. Pl lehet hogy érdemes kipróbálni a Green aqua Macro és Micro tápját, viszont az sem olcsó.


Eggyel olcsóbb táp az Easy-life proFito ami szintén jó.


És ha gondolod lehet venni Easy carbo-t is mellé, az folyékony szénforrás növényeknek, úgy is mondják hogy folyékony CO2 habár nem buborékozik.


Ezekből a tápokból lehet mindennap egy kicsit önteni a vízbe és ha sok fényed van akkor érdemes használni őket, hogy gyorsabban nőjenek a növényeid és ne legyenek hiánytüneteik.

2012. jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van még egy Hydrocotyle sp. Japan. növényem is, 1 tőt vttem és 2 hét alatt 3x annyi lett belőle. Ez terjed a leggyorsabban, leelőzi a Marsileát, csak ez kicsit nagyobb annál, de attól még szimpatikus növény. Ezt is ajánlom figyelmedbe: [link]
2012. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi hable!!!
2012. jan. 5. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!