Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nemrég kaptam egy készletet,...

Nemrég kaptam egy készletet, elvileg sósvízi garnéla tojással. Nem vagyok benne biztos hogy az. A garnéla állítólagos latin neve "Aritima Salina". Tényleg létezik ez a fajta? És ha igen hogyan keltsem ki őket, hogy ne legyen semmi gond?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az artémia, vagyis sórák.

Itt találsz leírást:

[link]

2012. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez a "Aritima Salina" nem a latin neve hanem a spanyol.
2012. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt hol vetted?

Nekem is kéne.

Régebben tartottam sósvízi garnélát,de már elpusztult.

2012. jan. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ártéri sóráknak kell levegőztető és 10 liter vízhez 1 evőkanállal.Ezek az állatkák nem a szépségükről híresek. A fiatal halak etetésére használják őket.
2012. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Ezek naupilus lárvák és igen létezik, oly annyira, hogy tengervízben akár nevelhetők is.A készlethez kapott sókeveréket kel vízben feloldani, ha nem kaptál akkor akvarisztikai szaküzletben vásárolhatsz tengeri sókeveréket.Akár egy kis akváriumot is berendezhetsz számukra.Etetés élesztő, alga, rizstej,garnélatabletta.Ha felszeretnéd nevelni őket, akkor viszont több ismeretre és felszerelésre is szükséged lesz.
2012. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

*artemia sórák

Csak be volt kapcsolva a telefonomon a T9 és nem ismert olyat hogy artemia..xd

2012. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:

A tisztességes latin neve Artemia salina, így nézhetsz utána. Nem garnéla, hanem egy alsóbbrendű rák. Angolul garnélának szokták hívni, brine shrimp a neve, de rendszertanilag nem korrekt. Nem valami nagy szám felnevelni őket, az íróasztalomon van egy 5 literes edény, amiben egy éve tenyésznek, alig kell foglalkozni velük.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..


Itt le van írva.

2012. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem, ha mikroszkópkészlethez kaptad, akkor erről van szó. http://www.youtube.com/watch?v=tNvceEuLzPw&feature=related
2012. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,mellesleg a 18:14-es válaszolónak írnám,hogy igen arról van szó. Mellesleg még egy kérdés:a készletben van egy "Gum media" feliratú üvegcse, benne valami folyadékkal. Az mire való?
2012. jan. 6. 17:01
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
2012. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!