Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen anyagból tudok ivadék...

Milyen anyagból tudok ivadék nevelő hálót készíteni?

Figyelt kérdés

azt gondoltam hogy vastag drótból lenne a váz és arra kellene valami háló de az mi legyen?

és mekkora legyen ha dalmata molly szül hamarosan és a kicsi mollyknak készíteném?

és még azt hogy a molly szülése és a dánió ikrázása a napnak kb. melyik részében lesz?


2012. jan. 5. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elevenszülőkre az a jellemző,hogy hajnalban szülnek.Szerintem szúnyoghálóból vagy abból amiben a fokhagymát lehet kapni abba csináld azon már nem férnek át a halak.Nem túl jó ha a drótot vízben áztatod mert berozsdásodik és káros anyagokat bocsájt ki..
2012. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
van rozsdamentes drótom és abból csinálnám de mekkora is legyen? (átmérő és magasság)
2012. jan. 5. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Az akváriumodtól függ,a molly elevenszülő, úgy havonta szül, akár 60-70 ivadékot is! Ha a kicsik nem tudnak elbújni, mondjuk jávai mohában, hínárban vagy különrakva, az anyuka, és a többi hal megeszik őket.Mivel az ivadéknevelő hálóban nincsen rejtőzködési lehetőség ezért legyél résen és hamar vedd ki az anyát. Felnevelésük száraz portáppal is könnyű, nem kell élő eleség hozzá!
2012. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A váz szerintem Műanyaggal bevont drótból legyen, semmiképpen se csupaszon, még ha rozsdamentes is.

A háló szúnyogháló lehet.

A méret minél nagyobb, annál jobb, attól függ, hogy mekkora az akváriumod. Mivel a mollyknak 100 liter körüli akvárium kell, minimum 15 litert nyugodtan leválaszthatsz. Az mondjuk 25*25*25. Amúgy az alap ivadékháló olyan 15*15*15, de abban mondjuk 1-2 hétig tartható egészségesen 5-10 kishal.

2012. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!