Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Citromsügeret (N. Leleupi)...

Citromsügeret (N. Leleupi) tarthatok együtt csigasügérrel (N. Multifasciatus) 160l-es akváriumban?

Figyelt kérdés
Természetesen sziklás és homokos zóna is lenne. Lehet mindkét fajnál szaporulatra számítani? Most csak csigasügerek vannak és azok szaporodnak, mint a güzü.
2012. jan. 5. 20:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg van valaki, aki így tartja/tartotta őket, akkor annak a tapasztalataira nagyon kíváncsi lennék.
2012. jan. 5. 20:57
 2/10 anonim ***** válasza:

Tanganyika-tavi citromsügérre( [link]

vagy

citromsügérre( [link]

gondoltál?

2012. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

rossz link

* [link]

* [link]

2012. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tanganyikaira, természetesen.
2012. jan. 5. 21:26
 5/10 Dioxyde ***** válasza:
Szerintem mehet bele 1 hím 2-3 nőstény bár függ attól is most mennyi halad van benne,ne telepítsd túl az aksit.
2012. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most elég sok, de újraindítanám, átrendezném, és a lenne egy kb 80l-es nevelőakvárium. De csak akkor, ha számíthatok továbbra is kishalakra.
2012. jan. 6. 00:02
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Tarthatod őket együtt, főleg ha kialakítod a zónákat, de a szaporulattal már gondjaid lehetnek, legalább is macerás lesz.A probléma akkor kezdődik, amikor a citromsügér ivadékok kirajzanak és úsznak össze vissza az akváriumban, a citromsügér viszont követi és aki az útjában lesz azt támadni fogja,méghozzá keményen. A csigasügérek stresszes állapotba fognak kerülni, mer zaklatva lesznek a területükön, elúszni viszont nincs hová, mert a másik oldalt a többi citromsügér védeni fogja.Érdemes még a szétúszás előtt egy választólemezt betenni, vagy kivenni az ivadékot.A csigasügérek ivadékaira is vadászni fognak, mindenképp macerás lesz a dolog és jó időzítésre lesz szükség, ha ezt így akarod csinálni.Én a 160 literesben a citromsügéreket a 80 literesben pedig a csigasügéreket tartanám.
2012. jan. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Megfogadom a tanácsod, és inkább nem eresztem őket össze. A 80-ast meg mindenképp nevelőnek akarom, mert szerintem túl lassan nőnek a csigasügér ivadékok., olyan sokan vannak.

A torpedósügerekkel is így lenne? Azokról azt olvastam, hogy csak kicsi területet védenek, és nem nagyon hagyják el a sziklás zónát.

2012. jan. 6. 09:55
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Mint már írtam, tartani lehet őket együtt, csak szaporítani nem.Mindegy mit teszel melléjük, ha elindulnak az ivadékok, akkor az egész akváriumban össze-vissza fognak úszni, a szülők pedig követik és védik őket, még akkor is, ha egyébként nem hagynák el a helyüket.Nagyon ritka, hogy vegyes akváriumban sikeresen lehessen ivadékot nevelni.Esetleg két csigasügérfaj meglenne egymás mellett, kisebb-nagyobb veszteségekkel.
2012. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok, én is így érettem, hogy nem eresztem őket össze, mert szeretnék szaporulatot.
2012. jan. 8. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!