Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigaevő csigát megéri tenyész...

Csigaevő csigát megéri tenyészteni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
nem tudod tenyészteni, mert amint újabb csigák lesznek felfalja őket, aztán amgát is felfalja
2012. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De hülye vagy első :D


Hát, egy kis zsebpénzt lehet vele szerezni, de nincs rájuk hatalmas kereslet és nem is túl szaporák. Viszont költeni sem kell rájuk. Mekkora mennyiségben gondolkozol?

2012. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem nagy mennyiségű tenyésztésre gondoltam. Van pár tányércsigám, maláj tornyosom (kicsik). Gondoltam ezekből eléldegélnének. Kezdésnek 5 db-ot gondoltam, utána bővíteném az állományt. Azt olvastam, hogy a peték lassan kelnek ki, és megeszik a többi élőlények. Akkor érdemesebb külön akváriumban tartani?
2012. jan. 6. 18:42
 4/10 anonim ***** válasza:

5 csiga még nem igazán nevezhető tenyészetnek :) Legoptimálisabb esetben is 4 nőstényed és 1 hímed lesz, ők a darabszámukat hosszú hónapok alatt duplázzák meg. Ráadásul még kannibálok is. Darabjuk pedig olyan 100-200 Ft-ért adható el. Tehát jó, ha egy 1000esed lesz fél évente belőlük. Mondjuk ettől függetlenül foglalkozhatsz velük, nem sok vizet zavarnak az akváriumodban.

De esetleg valami ritkább garnélát megpróbálhatnál tenyészteni.

2012. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nálam 1x szaporodtak, azóta bezabálták az összes csigát, és azóta nem. Ha van bőséges csigautánpótlásod, akkor menni fog.
2012. jan. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok infót! először kicsiben szeretném csinálni a dolgot, mert lehet, hogy egyáltalán nem fog működni. ( Akkor a saját kicsinyeiket is meg szokták enni? )

Garnélát majd szeretnék tartani, csak világítás még nincs az akihoz. Először red cherryk lesznek, majd tigrisek, utána amit kitalálok :)

Hobbi tenyésztéssel biztos foglalkozok majd ( olyan aranyosak a kis állatok) és jól jön egy kis zsebpénz kiegészítő is :)

Csigautánpótlásról annyit, hogy nem tudom honnan jönnek ezek a tányércsigák (növénnyel kerülhettek be) de csak egyre több van -.-

2012. jan. 6. 21:31
 7/10 anonim válasza:
"Legoptimálisabb esetben is 4 nőstényed és 1 hímed" <-ugye vágod hogy a csigáknál nincs külön nőstény meg hím állatok?
2012. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
1. ott a pont!
2012. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

-meglesznek a kicsik-

vagy felfalják az öregjeiket, vagy fordítva

2012. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jabba1983 válasza:
Tévedés.A csigaevő csigák azok nem hermafroditák,tehát a szaporodásukhoz hím és nőstény egyedre is szükség van
2015. jún. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!